המועמד שהיה עד לא מזמן אלמוני לחלוטין, פיט בוטיג'ג', ניצח במירוץ הפריימריז הראשון של המפלגה הדמוקרטית וזכה במרבית הקולות במדינת אייווה, כך הודיעה הלילה (בין חמישי לשישי) המפלגה בתום ספירת 100% מהקולות. בוטיג'ג' ניצח בפער זעום את יריבו ברני סנדרס, לאחר יומיים מותחים בהם התעכב פרסום התוצאות עקב תקלות טכניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בוטיג'ג', ראש עירייה מאינדיאנה, זכה ב-26.2% אחוז מהקולות במדינה, לעומת 26.1% בהם זכה סנדרס. "אלה חדשות נהדרות", הגיב בוטיג'ג' לניצחון הדחוק. "אני רוצה לברך את הסנאטור סנדרס ותומכיו, שגם להם היה לילה נפלא". למקום השלישי הגיעה הסנאטורית אליזבת וורן עם 18% ואת המקום הרביעי והמאכזב תפס סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן עם 15.8%. איימי קלובושאר, הסנאטורית ממונטנה, זכתה ב-12.3% מהקולות.

במקביל לפרסום התוצאות הסופיות, הודיע מזכ"ל המפלגה הדמוקרטית טום פרז כי ידרוש לקיים ספירה חוזרת של הקולות, זאת בעקבות התקלה המביכה שאירעה במערכת לניטור ופרסום התוצאות. התקלה הביאה לעיכוב של יותר מיומיים בפרסום התוצאות. "מספיק ודי. כדי להבטיח את אמון הציבור בתוצאות, אני קורא למטה המפלגה באייווה להתחיל מיד בספירה מחודשת", אמר פרז.

ביום שלישי הקרוב יערכו הבחירות המקדימות במדינת ניו המפשייר, שם צפויים דווקא המועמדים הליברלים יותר, וורן וסנדרס, לזכות במרבית הקולות. בלילה שבין שישי לשבת יערך במדינה עימות בין המועמדים המובילים לקראת יום ההצבעה.