מדי שנה נוהגים בכל העולם לחגוג את תחילתה של השנה האזרחית החדשה באירועים מפוארים, מופעי ענק ומסיבות המוניות. אלא שהשנה, בצל מגפת הקורונה, ערים רבות ביטלו או שינו את תוכניותיהן לחגיגות הסילבסטר שייפתחו היום (חמישי) בשעות הצוהריים בחצי הכדור המזרחי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כבכל שנה, הראשונים לחגוג יהיו תושבי סמואה וקיריבטי, מדינות איים באוקיינוס השקט, שאליהן תגיע השנה החדשה ב-12:00 שעון ישראל. בניו זילנד, המדינה הגדולה הראשונה שסופרת לאחור, יגיעו החגיגות ב-13:00 בשעוננו. לקראת השעה 15:30 הגיעה השנה החדשה גם לאוסטרליה, אלא שבבירה סידני וויתרו השנה על מופעי הענק המסורתיים לרגל חגיגות מצומצמות יותר שהועברו בשידור חי לציבור הרחב. כך, במקום מופע זיקוקים ענק, נערכה תצוגה צנועה יותר מעל גשר נמל סידני. גם בניו זילנד חגגו את השנה החדשה במופע מרהיב.

מופע הזיקוקים האייקוני מעל נהר התמזה בלונדון בוטל גם הוא השנה, בזמן שבריטניה מצויה בגל תחלואה שני ורבים מאזרחיה נמצאים תחת הגבלות נוקשות. עם זאת, פעמון הביג בן, שדומם מאז 2017 עקב עבודות שיפוץ במגדל, ישמיע 12 צלילים בחצות.

היערכות לחגיגות השנה החדשה בניו יורק (צילום: רויטרס)
נערכים לחגיגות השנה החדשה בניו-יורק | צילום: רויטרס

גם בניו יורק, בפעם הראשונה מאז שנת 1907, חגיגות השנה החדשה בטיימס סקוור יתקיימו ללא נוכחות קהל ויועברו בשידור חי בטלוויזיה וברשתות החברתיות. בכיכר יופיעו בין היתר ג'ניפר לופז, סינדי לאופר וגלוריה גיינום. מסורת שדווקא צפויה להתקיים כמדי שנה היא ירידת כדור הקריסטל הענק עם כניסתה של השנה החדשה.

חגיגות סילבסטר 2021 (צילום: By Simon Dux Media, ShutterStock)
הפעם זה ייראה אחרת. הטיימס סקוור בשנה שעברה | צילום: By Simon Dux Media, ShutterStock

כמו מדינות אירופאיות אחרות, גם בצרפת בוטלו חגיגות הסילבסטר המסורתיות וכמאה אלף שוטרים ופקחים גויסו לטובת פיזור התקהלויות אסורות, אכיפת העוצר הלילי ומניעת הצתת מכוניות – תופעה שכבר התרגלו אליה בצרפת בליל הסילבסטר. שר הפנים ג'רלד דרמנין הורה על נוכחות משטרתית מוגברת במרכזי הערים ובפרברים החל מ-20:00, שעת כניסתו של העוצר.

בריו דה ז'ניירו, ברזיל, בוטלו מופעי הזיקוקים והוגבלה הכניסה לחופים, כולל לחוף קופה קבנה שבו מתקיים מדי סילבסטר אירוע גרנדיוזי רב-משתתפים. את מקומן של המסיבות המסורתיות יתפסו חגיגות ללא קהל שיועברו בשידור ישיר לברזילאים.