שבעה בני אדם נהרגו בסוף השבוע האחרון בכפר נידח בפנמה כחלק מפולחן דתי. לפי החשד, בכפר המרוחק פעלה כת נוצרית קיצונית, שהכריחה אישה בהיריון וחמשת ילדיה לעבור דרך אש כי כפרו בדת ולא התוודו על חטיאהם. תשעה בני אדם נעצרו בחשד לרצח, בהם סבא ושני דודים של הילדים שנהרגו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חברי הכת "האור החדש של אלוהים" גררו כעשרים בני אדם לכנסייה מאולתרת, והכו אותם שם במקלות כי לא הצליחו לחזור בתשובה בהתאם לדרישותיהם. לפי הדיווחים, אנשי הכת אילצו את הקורבנות, רבים מהם בני משפחתם, לעבור באש ואז קברו את המתים ליד הכנסייה. שבעה בני אדם נהרגו, ו-14 נוספים נפצעו מכוויות.

תינוק בכפר המרוחק
תינוק בכפר המרוחק | צילום: AP

שוטרים שהגיעו למקום בעקבות דיווחים של תושבי הכפר, מצאו את הפצועים כבולים ומוכים בכנסייה, ואת ההרוגים קבורים בקרבת מקום. הכפר הנידח ששוכן כ-250 ק"מ מעיר הבירה פנמה, הוא נוצרי קתולי ברובו, ורבים ממנו בני משפחה. תושבי הכפר אומרים שהם התעלמו מהקבוצה הדתית, שקמה לאחר שתושב הכפר חזר ליישוב לפני מספר חודשים מחו"ל, והביא עימו אמונות דתיות חריגות.

מגורי הכת בפנמה
מגורי הכת בפנמה | צילום: AP

"אף אחד לא צפה את זה", סיפר סנטו, מנהיג השבט בכפר. "אנשים רקדו ושרו ואף אחד לא שם לב כי ידענו שהם בנוכחות האל". מה שהעלה את חשדם היה אחד מחברי הכת שאמר שהייתה לו התגלות: "כל תושבי הכפר צריכים להתוודות על חטאיהם או למות".

מגורי הכת בפנמה
מגורי הכת בפנמה | צילום: AP