זה קרה חודשים בודדים אחרי שהארי ומייגן הדהימו את הממלכה, והודיעו על החלטתם לוותר על מעמדם ולפתוח בחיים עצמאיים. הדוכס והדוכסית מסאסקס הגיעו יחד עם בנם התינוק ארצ'י לקליפורניה, רגע לפני שהקורונה סגרה את השמיים, ומייגן חגגה את יום הולדתה ה-39 הרחק מארמון בקינגהאם. בהחלטה לצאת לחיים חדשים היא בחרה להיות נאמנה לעצמה ופתחה בפני הארי את השער אל מחוץ לכותלי הארמון. יחד, בין חלוקת חבילות מזון לקשישים לחלומות על קריירה בהוליווד, הם מנסים להמציא את עצמם מחדש.

את ימיהם הראשונים הרחק מהמחויבויות והגינונים של בית המלוכה הבריטי העבירו הארי ומייגן במחוז צפון סניץ' בוונקובר שבקנדה - אזור פסטורלי, שקט וירוק, בדיוק ההפך מלונדון. אחר כך הם דילגו דרומה לשכונת וודלנד הילס שבצפון לוס אנג'לס, קליפורניה. עם המעבר הדרמטי פרסם הזוג המלכותי הודעה לקונית שבה אישרו כי התמקמו בביתם החדש, ציינו כי הם חלק מ"קהילה קטנה ופרטית", והביעו תקווה שהשכנים "יכבדו אותם כמשפחה".

מייגן בחולצת קייט
מסייעת לאוכלוסיות נזקקות. מייגן מרקל

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

אם להסתמך על הדיווחים, התמונות וההדלפות שלא מפסיקים לזרום, את מיטב זמנו מבלה הזוג המלכותי בסיוע לאוכלוסיות הנזקקות בקליפורניה מטעם ארגון צדקה מקומי. עטויים כובעי מצחייה וכשעל פניהם מסכות, הם יוצאים לסבבי חלוקת חבילות מזון לקשישים הנצורים בבתיהם בגלל נגיף הקורונה. "הדוכס והדוכסית הם פשוט הארי ומייגן כאן בארגון שלנו", מודה מייסד ארגון הצדקה. "הם מפשילים שרוולים ומציגים מחויבות יוצאת דופן לעבודה שלנו. המעורבות שלהם נוגעת ללב".

"הארי זעם על ויליאם"

אבל בין סיוע לעניים לביסוס התא המשפחתי שהקימו, הארי ומייגן עוסקים לא מעט בממלכה ובחיים שהשאירו מאחור. הספר הביוגרפי על הדוכסים מסאסקס, "למצוא את החופש" (Finding Freedom), פורסם לאחרונה ושפך אור על החלטתם הדרמטית לפרוש ממעמדם בארמון המלוכה. הזוג עצמו אמנם לא התראיין ולא שיתף פעולה, אבל מקורבים לשניים התראיינו.

הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: ComposedPix, Shutterstock)
הממלכה ממשיכה לרדוף אותם. הארי ומייגן | צילום: ComposedPix, Shutterstock

בספר נחשפים פרטים חביבים מחייהם המשותפים של השניים כמו הדייט הראשון שנמשך שלוש שעות, מי אמר למי ראשון "אני אוהב אותך" (הארי), חשבון האינסטגרם הסודי של הנסיך Spikeymau5)) והכינוי הסודי שלו ברשתות החברתיות (ספייק). אבל חוץ מסיפורים פיקנטיים, הספר חושף גם פרטים פחות נוחים שמפרנסים היטב את הצהובונים בבריטניה ובעולם כולו.

בספר נכתב כי הנסיך וויליאם התנהג כלפי הארי בהתנשאות וניסה להאיץ בו לקחת לאט יותר את היחסים עם מייגן. וויליאם הטיח בו כי הוא מסנוור מאהבה וכינה אותה "הבחורה הזאת", מה שהכעיס מאוד את הארי ויצר קרע ביחסים ביניהם. הספר תיאר גם את הקשר הקר בין מייגן לרעייתו של ויליאם, הדוכסית קייט, ואת זעמו של הארי על משפחתו ועל התקשורת ששפטה לטענתו את מייגן בצורה "סקסיסטית וגזענית".

הנסיכים וויליאם והארי (צילום: יחסי ציבור)
הנתק בין האחים גרם למבוכה. וויליאם והארי | צילום: יחסי ציבור

אבל לא רק בני משפחת המלוכה עצמם היו נגד מייגן. הארי זעם על היחס של צוות ארמון בקינגהאם, הצוות של הוד מעלתה, כלפי ארוסתו. החיצים הופנו לכל עבר וביום הולדתו של הנסיך צ'ארלס האחים שעמדו זה לצד זה כלל לא שוחחו, מה שגם תועד למבוכת משפחת המלוכה. סכסוכים אלה הם שהובילו את הארי ומייגן לוותר על מעמדם בבית המלוכה ולצאת לדרך עצמאית.

וויליאם הטיח באחיו כי הוא מסנוור מאהבה וכינה את מייגן "הבחורה הזאת", מה שהכעיס מאוד את הארי ויצר קרע ביחסים

חלק מעניין אחר בספר רומז שמייגן לא לגמרי הבינה עם מי קשרה את גורלה. חברתה של הדוכסית סיפרה כי זו בכתה על כתפיה לפני שהשניים עזבו את ארמון בקינגהאם והתלוננה: "ויתרתי על כל חיי למען המשפחה הזו, הייתי מוכנה לעשות כל מה שצריך - אבל הגענו למצב הזה וזה עצוב מאוד".

מייגן קייט כובעים (צילום: מתוך גטי אימג'ס, getty images)
יחסים קרים. מייגן וקייט | צילום: מתוך גטי אימג'ס, getty images

כובשים את נטפליקס

בניסיון לשים את תלאות בית המלוכה מאחור ולבנות עתיד חדש, מבססים בימים אלה הארי ומייגן את קשריהם בארה"ב ומקדמים שיתופי פעולה עם מספר גופי תקשורת מובילים בארה"ב. בני הזוג חתמו על חוזה ייצוג עם חברת יחסי הציבור שמייצגת את ביל קלינטון וברק אובמה, כך לפי מגזין "ואניטי פייר", שם הסבירו כי השניים "רוצים הוליווד, עם הילה חברתית ותרבותית".

הנסיך הארי ומייגן מרקל מטיילים בפיג'י, אוקטובר 2018 (צילום: Chris Jackson, Getty Images)
"התוכן שניצור יהיה מחכים ומעורר תקווה". הארי ומייגן | צילום: Chris Jackson, Getty Images

אחרי לא מעט שמועות ודיווחים סותרים, הודיעו הארי ומייגן לפני כשבועיים כי חתמו על חוזה הפקה רחב היקף עם נטפליקס, במסגרתו יפיקו שורה של תכניות וסדרות תיעודיות, סרטים עלילתיים וחומר טלוויזיוני שיוקדש גם לילדים. על פי דיווח ב"ניו יורק טיימס", הזוג עשוי להופיע בתכנים דוקומנטריים שיפיקו, אך מרקל, שפיתחה קריירת משחק בהוליווד לפני שנכנסה למשפחת המלוכה הבריטית, לא תחזור לשחק בסדרות או סרטים עלילתיים.

"התוכן שניצור יהיה מחכים ומעורר תקווה" כתבו השניים בהודעה לעיתונות. "בתור הורים צעירים, חשוב לנו ליצור טלוויזיה מעוררת השראה שתותאם לכל המשפחה". השניים ציינו כי החשיפה הרבה של נטפליקס, שמגיעה היום ל-193 מיליון מנויים, תהפוך את התוכן שייצרו למוצר שיגיע לכל רחבי העולם.

"התוכן שניצור יהיה מחכים ומעורר תקווה. חשוב לנו ליצור טלוויזיה מעוררת השראה לכל המשפחה"

בית החלומות שלהם

ברקע תוכניותיהם העסקיות העתידיות של הארי ומייגן, השניים מצאו את בית החלומות שלהם. בשבועות האחרונים דווח כי הם רכשו אחוזת פאר בקליפורניה מאיש עסקים רוסי בעלות של לא פחות מ-14 וחצי מיליון דולר.

הבית של הזוג המלכותי, שנמצא בשכונת סנטה ברברה, כולל תשעה חדרי שינה ו-16 חדרי אמבטיה ושירותים. הוא משתרע על 14,563 מטרים רבועים, מכונה "הטירה" ונבנה על שטח של 5.4 דונם. אבל זה כלום לעומת העובדה שבבית יש גם ספרייה, ספא שכולל סאונה רטובה ויבשה, משרד עבודה, מכון כושר, חדר משחקים, מרתף יינות ומגרש חנייה ענק.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Meghan Markle (@meghanmarkle_official) on

בחצר הענקית של האחוזה פרושים מגרש טניס, בית תה להארחה, קוטג' לילדים עם בריכה הכולל שני חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה - מה שככל הנראה יכול להתאים לאמא של מרקל, שמשמשת כמטפלת של הבן ארצ'י. השניים גם בוודאי ישמחו לדעת שהשכנות שלהם הן לא אחרות מאשר אופרה ווינפרי ואלן דג'נרס.

לא מחשבים הוצאות

כשהם עצמאיים וללא חסות של המלכה, הארי ומייגן נאלצו, ממש כמו אחד האדם, ליטול משכנתא בסכום של 9.5 מיליון דולר כדי לממן את רכישת האחוזה. על פי דיווחים בתקשורת הבריטית, השניים פרשו את תשלום המשכנתא על פני 30 השנים הקרובות ויצטרכו לשלם מדי חודש כ-40 אלף דולר. הסכום לא כולל כמובן את עלויות האבטחה והתחזוקה של האחוזה הענקית.

ההטבלה של ארצ'י הבן של הנסיך הארי ומייגן‎ (צילום: Chris Allerton, SussexRoyal, חדשות)
משכנתא כאחד האדם. הארי, מייגן וארצ'י הקטן | צילום: Chris Allerton, SussexRoyal, חדשות

לא ברור איך בני הזוג, שהכריז על עצמאות כלכלית, יישאו בנטל ההוצאות כשהם עוד חייבים 2.4 מיליון ליש"ט (3.1 מיליון דולר) עבור שיפוץ אחוזתם הקודמת בפרוגמור קוטג'. השניים התחייבו לשלם 18 אלף ליש"ט מדי חודש כדי להחזיר את החוב.

על פי דיווחים בצהובונים הבריטיים, הארי ומייגן רכשו את האחוזה בעזרת אביו של הארי - הנסיך צ'רלס, אך מקורבים לשניים הכחישו בתוקף וטענו שהם מתקיימים בכוחות עצמם. "יש להם משכנתא, אבל הם לא מסתמכים על אף אחד", אמר מקורב לזוג ל"דיילי מייל". לפני רכישת האחוזה נאמד עושרם של השניים ב-43 מיליון דולר. כעת ההון הנזיל כנראה ירד  ובצהובונים תוהים אם מישהו עוזר לשניים כלכלית או שהם באמת התחילו חיים עצמאיים כפי שהכריזו עם צאתם מארמון בקינגהאם.