"טראמפ, הסר את הסנקציות, עלינו להיאבק בקורונה": מזכ"ל חיבזאללה, חסן נסראללה, נאם הערב (שישי) והתייחס להתפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם ובלבנון - נאום שהיו בו מסרים מאחדים אבל גם מתקפה על הנשיא האמריקני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו צריכים לראות את עצמנו בעיצומו של קרב, בלבנון ובאיזור כולו", אמר, והכריז כי "המלחמה בנגיף היא מלחמה עולמית". בנאומו תקף נסראללה את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחר שטען לכאורה כי אירן מסתירה את המספר האמיתי של הנדבקים בשטחה: "אם טראמפ רציני ובכוונתו לעזור לאירן להתמודד עם וירוס הקורונה, על ארה"ב להסיר את הסנקציות שהטילה על אירן". 

"כל מי שמאשים את חיזבאללה בניסיון להסתיר את מספר הנדבקים בקורונה - הוא שקרן", המשיך נסראללה. "טראמפ ניסה להקטין את הנושא, באומרו שלא מדובר במצב חירום ומדובר אפילו בפחות משפעת רגילה. לאחר מכן הודה מושל אוהיו שבארה"ב יש אולי 100 אלף נדבקים. אז השקרן הגדול ביותר בנוגע לקורונה הוא דונלד טראמפ ועכשיו טוען מזכיר המדינה פומפאו בלי בושה שאירן מסתירה את מספר הנדבקים בשטחה".  

בהמשך פירט נסראללה כיצד לבנון והארגון שהוא עומד בראשו מתמודדים עם התפשטות הנגיף. "חיזבאללה מעמידה לרשות הממשלה ושר הבריאות של לבנון את כל יכולות הארגון. אסור לנצל את המאבק בווירוס עבור רווח פוליטי. חייבים לגשת למאבק הזה עם הנגיף באחדות של כולנו כמו שנלחמו לשחרור אדמותינו והגנה על מדינתנו".