דריכות שיא בקרב הפלסטינים לקראת פרסומה המתקרב של תוכנית טראמפ לשלום במזרח התיכון: אבו מאזן החליט היום (שלישי) בפעם הראשונה להזמין את הנהגה של חמאס בגדה המערבית להשתתף בדיון שהוא מכנס הערב ברמאללה כדי להחליט על התגובה שלהם לתוכנית, שתפורסם באותה שעה. בתוך כך, בתום הערכת מצב שהתקיימה הוחלט בצה"ל לתגבר כוחות ביהודה ושומרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חלק מראשי חמאס יבואו לדיון "באופן אישי", ואחרים מסרבים להזמנה בנימוק שחמאס כתנועה לא הוזמנה. יש לציין כי מעולם לא שותפו אנשי חמאס בדיונים של מוסדות אש"ף כפי שהתכוון לכך הבוקר יו"ר הרשות. ואפשר שאבו מאזן גם מנסה להכניס טריז בין הנהגת חמאס בגדה לבין ההנהגה בעזה על רקע המתחים שקיימים ממילא בין מנהיגי חמאס בשני האזורים.

בשיחות סגורות שקיים לאחרונה אבו מאזן, אמר יו"ר הרשות הפלסטינית להנהגת פת"ח כי נשיא ארה"ב טראמפ הוא "כלב בן כלב. לא ארד לקבר אחרי שמכרתי את המולדת". הוא הוסיף: "לפנינו ימים קשים ועלינו לשאת בתוצאות הסירוב לתוכנית - יהיה אשר יהיה". על האפשרות של התלקחות ברחוב הפלסטיני עם פרסום התוכנית, אמר אבו מאזן: "לא נמנע ממפגינים להתעמת עם צה"ל בנקודות החיכוך בגדה המערבית".

גם בארגון החמאס התייחסו שלשום לפרטי התוכנית והבהירו: "כוחות ההתנגדות נערכים לשחרר את פלסטין ולהכתיב את ההיסטוריה בהתאם לרצונם. העם הפלסטיני והתנגדותו מסוגלים לשבור את עסקת המאה".