הדרך לראשות הממשלה עוברת בבית הלבן - וגם בפגישה עם כתבתנו במהלך ריצת בוקר: שעות לפני שייפגש עם נשיא ארה"ב טראמפ בבית הלבן, יצא היום (שני) יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לריצת בוקר ברחובות וושינגטון, ולפתע נתקל בפרשנית המדינית שלנו, דנה ויס, שהבחינה בו - ומיד הפנתה אליו שאלות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתה תסכים לסיפוח מעלה אדומים?", נשאל גנץ תוך כדי ריצה, "דנה, אנחנו לא ניכנס לעניינים עכשיו", השיב לה. "יאללה, שיהיה יום מוצלח", סיכם. 

כשדנה ויס פגשה את בני גנץ בריצת בוקר. צפו
שאלה באמצע הריצה. גנץ | צילום: חדשות

היום צפוי הנשיא טראמפ לפגוש את גנץ וגם את ראש הממשלה נתניהו. בפגישותיו עמם יברר טראמפ האם הם תומכים במתווה תוכנית השלום שלו שיוצג בפניהם.

לאחר המפגש של גנץ עם טראמפ, הוא ישוב ארצה על מנת להשתתף בדיוני הקמת ועדת הכנסת שצפויה להכריע בשאלת הסרת חסינותו של נתניהו. ראש הממשלה, לעומת זאת, יישאר בוושינגטון וייפגש עם טראמפ שוב - וככל הנראה שהשניים יציגו יחד את פרטי התוכנית. 

נתניהו מאוד רוצה לשוב מהבירה האמריקנית עם הכרזה על סיפוח של מעלה אדומים ונעשות הכנות בשטח לאפשרות שתהיה הכרזה כזו. וושינגטון היא אמנם המגרש הביתי של נתניהו, אבל גם גנץ זוכה להישג - מפגש עם הנשיא כשהוא אפילו לא מכהן באופן רשמי כיו"ר האופוזיציה. 

התוכנית שתוצג מחר תשווק על ידי נתניהו כהישג גדול מאוד לישראל - תוכנית שמכירה במפעל ההתנחלות ובגושי ההתיישבות, אלא שהתוכנית מכילה גם הכרה בישות פלסטינית עצמאית, דבר לא פשוט שנתניהו יצטרך לשווק גם כן לצד הימני יותר של המפה הפוליטית.