עכשיו זה רשמי - נעמה יוצאת לחופשי: נשיא רוסיה חתם הערב (רביעי) על בקשת החנינה של נעמה יששכר: "על בסיס עקרונות האנושיות, החלטתי לחון את נעמה יששכר ילידת 1993 שהורשעה ב-11 באוקטובר 2019 בבית משפט בעיר חימקי שבמחוז מוסקבה. אני משחרר אותה מריצוי המשך עונשה. הצו ייכנס לתוקף ביום חתימתו". רה"מ נתניהו הגיב: "מודה לידידי הנשיא פוטין על מתן החנינה לנעמה יששכר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דקות לאחר ההודעה הרשמית של קרמלין, יפה יששכר הגיבה ברגש: "זה רגע שחיכיתי לו כמעט שנה, עברתי מסע ארוך שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור, כרגע כל מה שאני רוצה זה לחבק את הבת שלי נעמה". 

"אני מודה מקרב לב לראש הממשלה בנימין נתניהו על הנחישות מדינית והמאמצים הכבירים מול הממשל הרוסי. אני מבקשת להודות לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין על שגילה חמלה ונענה לבקשת בתי נעמה לחזור לארץ", אמרה יפה.

בנימין נתניהו ויפה יששכר
בנימין נתניהו ויפה יששכר | צילום: עמוס בן גרשום לעמ‎

אימה של נעמה הוסיפה: "אני רועדת, מתרגשת, כמובן חושבת על נעמה אם היא יודעת - לא יודעת אם היא יודעת. אני רוצה להודות לעם ישראל, איזה עם אתם, תודה לראש הממשלה ולכל מי שפעל. אני מחר אפגוש את נעמה - יתדרכו אותי בבוקר. ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

גם יו"ר כחול לבן, בני גנץ הגיב לפרסום: "שוחחתי עם אימא של נעמה לאורך הדרך ואני מקווה שהחדשות נכונות. אנו נמשיך בהתנהלות ומקווה שהיא תשוב במהרה. לא פחות חשוב להדגיש את השבתם של נעדרי וחללי צה"ל באשר הם - אירוע חשוב לא פחות ברמה הלאומית".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מסר: "שמח כל כך לקבל את הבשורה על החלטתו של נשיא רוסיה לחון את נעמה. אני מודה לו על החמלה והתבונה שהפגין בהחלטה זו. יישר כח לראש הממשלה על כל פועלו החשוב למען שחרורה של נעמה וברכות למשפחת יששכר כולה!"

גם שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על החנינה: "מברך על החלטתו של נשיא רוסיה פוטין לחתום על חנינה לנעמה יששכר ולאפשר את שובה למשפחתה בישראל. אני כמו כל תושבי ישראל שמחים בשמחתה של האם יפה ומשפחת יששכר על שובה של נעמה הביתה". 

הנשיא פוטין חתם על בקשת החנינה שהגישה נעמה ביום ראשון האחרון. מוקדם יותר אמר גורם ישראלי בכיר כי "השחרור נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לנתניהו". עוד הוסיף: "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים נוכח נושאים נוספים בין שתי המדינות".

ככל הנראה יששכר תשוחרר מהכלא ותחזור לישראל מחר במטוסו של ראש הממשלה נתניהו, שהודיע כי יבקר במוסקבה מחר. מוקדם יותר חשפה יפה יששכר פרטים על השיחה שניהלה עם פוטין במעון ראש הממשלה, כשהגיע הנשיא הרוסי לישראל לפסגת המנהיגים שהגיעו לארץ לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ.

"אמרתי לפוטין שהבת שלי, נעמה, מלאה אור וטוב וערכים ואני כל כך מתגעגעת לראות אותה ואני חולמת על הרגע שאני אחבק אותה", סיפרה יפה. "היא הייתה בדרך לישראל להקים משפחה והיא נעצרה".