מותו של אגדת הכדורסל קובי בראיינט ביום ראשון זעזע את העולם ועורר גלי אבל וזיכרון, אך מתברר כי היו עיתונאים שבחרו בשעות שלאחר התרסקות המסוק דווקא להזכיר לכולם את העובדות הפחות נוחות לגבי הכוכב המנוח. אחת מהן, שצייצה התייחסות לעבירות החמורות שבהן הואשם בראיינט לפני כמעט 20 שנים, ספגה אלפי תגובות נאצה וקללות מהגולשים ואף הושעתה מעבודתה בעיתון ה"וושינגטון פוסט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פחות משעתיים לאחר שהכריזו הרשויות באופן רשמי על מותם של בראיינט ושמונת הנוסעים הנוספים, פרסמה פלישיה סונמז ציוץ ובו קישור לכתבה אודות האונס שבו הואשם בראיינט ב-2003. בתוך שעות ספורות גרף הציוץ אלפי תגובות, בהן נאצות אישיות, איומים וקריאות לפטר את הכתבת. לטענתה של סונמז, היא אף קיבלה אלפי אימיילים ובהם איומים על חייה מצד אוהדיו של ברייאנט וקבוצת ה"לוס אנג'לס הלייקרס".

הציוץ של עיתונאית הוושינגטון פוסט נגד קובי ברייאנט
הציוץ המקורי שפורסם ונמחק

להפתעתה הרבה, במקום לקבל תמיכה ממקום עבודתה, קיבלה כתף קרה כשה"פוסט" הודיע כי הוא משעה את סונמז עד לבירור הפרטים. "הציוצים הפגינו שיקול דעת לקוי שפגע בעבודתם של עמיתיה של סונמז", הסבירו בעיתון.

בהתחלה, העיתונאית לא ויתרה וכתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "כל דמות ציבורית ראויה להיזכר בשלמות, גם אם היא אהובה ושלמות זו מערערת את האהבה אליה. התגובות כלפי (מי שלא כתבה את המאמר המקורי) מעידות יותר מכל על הלחץ המופעל על אנשים שלא לדבר במקרים כאלה". אולם לאחר כמה דקות מחקה סונמז את כלל הציוצים, כולל המקורי שעורר את הסערה.

ב-2003 הואשם בראיינט כי ניסה לאנוס צעירה בבית מלון בארה"ב. לאחר שהכחיש תחילה את כל המיוחס לו, נאלץ כוכב הכדורסל להגיע לבסוף להסכם עם התובעת במסגרתו הודה בחלק מהמיוחס לו, התנצל ושילם פיצוים בסכום לא ידוע.