מדינה בהקפאה: איטליה מוכת נגיף הקורונה נכנסה לסגר מוחלט – ולמרות זאת מספר הקורבנות והנדבקים רק ממשיך לעלות, ונראה שהמדינה לא מצליחה להשתלט על התפשטות הקורונה. ביממה האחרונה התווספו למניין המתים 349 - ובכך עלה מניין הקורבנות של המגפה בארץ המגף לכ-2,200. אחד הקורבנות הוא מישל סייאמה בן ה-79, בכיר בקהילה היהודית במילאנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר החולים במדינה ממשיך לזנק ועומד כרגע על כמעט 28 אלף בני אדם – מתוכם 2,749 החלימו. בסך הכול מאושפזים 11 אלף נדבקים, חולים ונשאים כאחד, בין אם בבתי החולים במדינה ובין אם באשפוז ביתי. 2,000 מהמאושפזים נמצאים במחלקות טיפול נמרץ ונשקפת סכנה לחייהם.

בניסיון של ממשלת איטליה "לשטח את העקומה" ולעצור את ריבוי מקרי ההידבקות בנגיף, הכריזה הממשלה על סגר כללי: אזרחים נדרשים להסתגר בבתיהם ורשאים לצאת רק לקניות של מצרכים בסופרים או למקומות העבודה החיוניים, צעד דרמטי שנקטו בשבוע האחרון מדינות נוספות כמו צרפת.

רחפן בצפון איטליה, שם התפשט הנגיף בצורה החמורה ביותר, צילם את כבישי הרפאים, שבימים כתיקונם סואנים, והיום כמעט ריקים לגמרי, למעט רכבים ספורים של כוחות ההצלה.

סרטון אחר, שצולם ברומא, מספק הצצה מזווית אחרת לשגרת החיים בצל הקורונה, במדינה שהפכה למוקד ההתפרצות הגדול ביותר בעולם אחרי סין. תושבים מיואשים של בלוק באחת משכונות העיר יוצאים "להתאוורר" במרפסות בתיהם ומתחילים לשיר יחד את הקלאסיקה "וולרה".

קרית הוותיקן שוממת (צילום: AP)
קריית הוותיקן השוממת | צילום: AP
חיטוי מוזאון בנאפולי (צילום: AP)
חיטוי מוזאון בנאפולי | צילום: AP