נדבקים נוספים ב"ספינת הקורונה": שר הבריאות היפני הודיע הבוקר (חמישי) ש-44 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה בספינת התענוגות ששוהים בה כ-15 ישראלים. כרגע לא ברור האם אחד מהנדבקים הוא מהישראלים שבספינה. במקביל, מספר המתים מהנגיף ביממה האחרונה במחוז הוביי שבסין  זינק ב-242, מספר גבוה בהרבה מהמתים מהנגיף ביממה שלפניה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

44 הנדבקים הנוספים בספינת הקורונה התגלו לאחר שנבדקו 221 אנשים נוספים על הספינה. סך הכול - מספר הנדבקים על הספינה הגיע ל-218. על הספינה שוהים כרגע כ-15 ישראלים, ולא ידוע כרגע אם אחד מהנדבקים הוא ישראלי. 

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בפיליפינים
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎ | צילום: רויטרס

בתוך כך, מספר המתים במחוז הוביי שבסין עלה ביממה האחרונה בעוד 242 בני אדם, מה שמבטא קפיצה חריגה לעומת מבספר המתים ביממה שלפניה. בנוסף, 14,840 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף דווחו במחוז הסיני. לפי הדיווחים, לפחות 1355 מתו מהנגיף בסין, מתוכם 1310 במחוז הוביי. אדם נוסף מת מהנגיף בהונג קונג ועוד אחד בפיליפינים.

במקביל למספר המתים והנדבקים שעולה בסין ובעולם, חברת התעופה "יונייטד איירליינס" האריכה את ביטול הטיסות לסין, והודיעה שמטוסיה לא ימריאו לסין והונג קונג עד ל-24 באפריל. 

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בתאילנד
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎ | צילום: רויטרס
צילום: AP

אתמול דווח כי זוהה מקרה ראשון של הידבקות בנגיף בלונדון. אזרחית בריטית נדבקה בנגיף בעת שהות בסין, ולא מאדם אחר בלונדון, עובדה המעודדת מעט את השלטונות. זהו המקרה התשיעי של הידבקות בווירוס בבריטניה מאז החלה התפשטות הנגיף.

עוד נודע אתמול כי האיגוד האחראי על תערוכת ה-Mobile World Congress הפופולרית הודיע על ביטולה, שבועיים לפני מועד הפתיחה המתוכנן. זאת, לאחר שמספר רב של חברות ונציגים הודיעו כי לא יגיעו לבירת ספרד בשל התפשטות הנגיף באירופה. על אף מאמצי המארגנים לקיים את האירוע בכל מחיר, ועל אף שמשתתפים מהמחוז בסין בו פרץ הנגיף לא הורשו להשתתף, נאלצו באיגוד להודיע על הביטול.