בארה"ב בודקים מידע מודעיני לפיו קים ג'ונג און מאושפז במצב קשה לאחר שעבר ניתוח - כך דיווחה הלילה (שלישי) רשת CNN על סמך מידע שמסר גורם אמריקני בכיר. לאחרונה החמיץ קים את חגיגת יום ההולדת של סבו, מה שהעלה ספקולציות בנוגע למצבו הבריאותי. הוא נראה לאחרונה ארבעה ימים קודם לכן בישיבת הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קים נעדר לאחרונה מחגיגות יום ההולדת של סבו, מייסד המדינה קים איל סונג, שנערכו ב-15 באפריל. היעדרו של קים מהחגיגות נחשב לדבר חריג במיוחד, שכן מדובר בחג החשוב במדינה. בעבר, כשמנהיג המדינה לא התייצב לחגיגות אלו, הדבר בדרך כלל רמז על התפתחויות משמעותיות במדינה. קים נראה לאחרונה ארבעה ימים קודם לכן, ב-11 באפריל, כשהופיע בטלוויזיה הממלכתית בצפון קוריאה בפתח ישיבת הממשלה.

קים ג'ונג און על סוס לבן רוכב בשלג בצפון קוריאה (צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס)
קים ג'ונג און בימים טובים יותר | צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס

Daily NK, אתר דרום קוריאני שמסקר את המתרחש בצפון קוריאה, ציטט גורמים בלתי מזוהים בתוך המדינה המבודדת שאמרו שקים עבר את הניתוח ב-12 באפריל וכעת מתאושש בווילה באתר נופש במחוז היינגסאן. לאחר שהעריכו כי מצבו של קים השתפר, חזרו מרבית אנשי הרפואה שטיפלו בו לפיונגיאנג ב-19 באפריל וכמה מהם נותרו לעקוב אחר החלמתו - כך על פי אתר החדשות הקוריאני.

לפי הדיווח בדרום קוריאה, בריאותו של קים הידרדרה בחודשים האחרונים כתוצאה מעישון כבד, עודף משקל ועומס בעבודה. "היו לאחרונה שמועות באשר למצבו הבריאותי של קים", אמר חוקר אמריקני ששוחח עם CNN. "אם הוא אושפז בבית החולים, זה מסביר מדוע לא נכח בחגיגות החשובות ב-15 באפריל". סגן ראש מחלקת צפון קוריאה לשעבר ב-CIA ציין כי "לאורך השנים נפוצו מספר שמועות כוזבות באשר למצבם הבריאותי של קים ושל אביו. נצטרך לחכות ולראות".