יממה אחרי החיסול בבגדד – תקיפה אמריקנית נוספת בעירק. 6 בני אדם נהרגו הלילה (בין שישי לשבת) כששיירת מכוניות השייכות למיליציה שיעית-עירקית הותקפה על ידי צבא ארה"ב, סמוך למחנה טאג'י מצפון לבגדד, כך דווח בכלי תקשורת במדינה. שעות לאחר התקיפה אישרו גורמים בפנטגון את דבר התקיפה למגזין "ניוזוויק" ומסרו כי המטרה הייתה מפקד גדודי "אימאם עלי" הפרו-אירנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כוחות הקואליציה בהנהגת ארה"ב מכחישים את הדיווחים לפיהם ביצעו תקיפה נוספת מצפון לעירק: "לא ביצענו תקיפות אוויריות ליד בסיס טאג'י בימים האחרונים".

3 בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה בתקיפה. על פי הגורמים במשרד ההגנה האמריקני, קיימת "סבירות גבוהה" שמפקד הכוחות, שובול אל-זעידי, נהרג במתקפה האווירית. את הדיווח הראשוני מסר מקור בצבא עירק, ובהמשך דווח ברשת הטלוויזיה הממשלתית של עירק כי התקיפה נעשתה על ידי האמריקנים. כשעה לאחר המעשה, טענו  גורמים במליציה הפרו-אירנית כי בשיירה שהותקפה היו צוותים רפואיים בלבד, ולא בכירים בארגון.

דקות לפני התקיפה מסר שגריר אירן באו"ם, מאג'יד רבאנצ'י, מכתב למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בו טען כי חיסול קאסם סולימאני על ידי צבא ארה"ב, "מהווה דוגמה ברורה לטרור מדינתי והפרה בוטה של של העקרונות הבסיסיים של החוק הבינלאומי". עוד אמר השגריר כי אירן שומרת לעצמה הזכות להגן על עצמה בהתאם החוק הבינלאומי.

אתמול בלילה חוסל סולימאני, מפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה והאחראי המרכזי לפעילות אירנית במזרח התיכון בשנים האחרונות. 7 בני אדם נהרגו בתקיפה האמריקנית בבסיס צבאי סמוך לנמל התעופה בבגדד, בהם גם סגן מפקד המיליציות אבו-מהדי אל-מוהנדס ואיש חיזבאללה בעירק מוחמד קוות'רני.