מניין המתים מהנגיף הקטלני בסין ממשיך לעלות, ועל פי הנתונים האחרונים שפורסמו היום (רביעי) בסין, המספר המעודכן עומד כעת על 2,000 מקרים. עם זאת, הרשויות בסין הדגישו כי ביומיים האחרונים אמצעי האכיפה בעיר ווהאן - מוקד התפרצות הנגיף - הוחרפו מאוד, דבר שהביא למספר נמוך יחסית של מקרים חדשים שדווחו. בתוך כך, נקבע מותם של שני האזרחים האירנים שנדבקו בנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בזכות פעילות מאומצת של שגרירות ישראל בבייג׳ינג, אזרח ישראלי פונה בימים האחרונים ממחוז חוביי שנמצא בהסגר מוחלט מאז התפרצות הנגיף בסין, והועבר לאוקראינה שם ישהה בבידוד של 14 ימים. הפינוי התאפשר הודות למאמצי השגרירות בבייג'ינג והקשר עם השגרירות האוקראינית בעיר ובעזרת סיוע שגרירות ישראל בקייב.  

במקביל, השגרירות בבייג׳ינג נמצאת בימים אלה בקשר עם ישראלי נוסף השוהה בעיר ווהאן הסינית ומבקש סיוע בפינוי. 

אזרח ישראלי שפונה מסין לאוקראינה  (צילום: תומר זבולון)
האזרח הישראלי שפונה מסין לאוקראינה | צילום: תומר זבולון

נציבות הבריאות הלאומית של סין דיווחה על 1,749 מקרי הידבקות חדשים, אך הדגישה כי מדובר בעלייה היומית הנמוכה ביותר מאז 29 בינואר. בתוך כך, המספר הכולל של הנדבקים בנגיף עומד נכון להיום על יותר מ-74,000. במקביל, גורם בכיר במשרד הבריאות בסין מסר כי 1,716 עובדי מערכת הבריאות נדבקו בווירוס, שישה מהם מתו.

מחוץ לסין דווח היום על 5 מקרי מוות חדשים, והמספר הכולל של הנדבקים ברחבי העולם עומד כעת על 827. יותר ממחצית מהנדבקים, 540 במספר, היו בהסגר על ספינת השיט מול חופי יפן.

לדברי מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום ג'ברייסוס, "הנתונים הסיניים מצביעים על ירידה במקרים חדשים". עם זאת, הדגיש "כל מגמה, לכאורה, חייבת להתפרש בזהירות רבה".