בדרך לשחרור נעמה יששכר: גורם ישראלי בכיר הצהיר היום (רביעי) כי לא הייתה עסקה עם רוסיה לשחרור הצעירה הישראלית שככל הנראה תצא מחר לחופשי ותחזור ארצה עם ראש הממשלה נתניהו. "השחרור נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לנתניהו", הבהיר הבכיר. "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים נוכח נושאים נוספים בין שתי המדינות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגורם, שהיה חבר בצוות הבין-משרדי שעסק בשחרור הצעירה, הוסיף: "המדינה פעלה בעניינה - לא רק בגלל הערבות ההדדית שנכונה גם למקרים נוספים- אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכלה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר- פעלה לרעת נעמה".

נעמה יששכר ולדמיר פוטין וביבי נתניהו
נתניהו, פוטין ויפה יששכר | צילום: החדשות 12

"המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם לנוכח נושאים נוספים שבין שתי המדינות", הדגיש הבכיר. "הטיפול בכך בוצע על ידי צוות בין משרדי שכלל את ראש המלל, השר אלקין, משרד החוץ, משרד המשפטים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. הסוגיות הובאו להכרעת השרים הרלוונטיים וראש הממשלה".

על פי המסתמן, יששכר, שכלואה ברוסיה מאז חודש אפריל האחרון, צפויה לעלות מחר למטוס ראש הממשלה נתניהו לאחר ביקורו במוסקבה - ולשוב עמו לארץ. המהלך תלוי באישור הסופי של בקשת החנינה של יששכר, שהנשיא הרוסי פוטין עדיין צריך לאשר.

יפה יששכר וולדימיר פוטין
הנשיא פוטין לוחץ את ידה של יפה יששכר | צילום: חיים זך לע"מ

מוקדם יותר חשפה אמה של נעמה יששכר פרטים על השיחה שניהלה עמו, במהלכה אמר לה הנשיא הרוסי שבית המשפט בארצו החמיר עם העונש שנגזר על בתה. "אמרתי לפוטין שהבת שלי, נעמה, מלאה אור וטוב וערכים ואני כל כך מתגעגעת לראות אותה ואני חולמת על הרגע שאני אחבק אותה", סיפרה יפה. "היא הייתה בדרך לישראל להקים משפחה והיא נעצרה".