נשיא רוסיה פוטין ידון בהענקת חנינה לנעמה יששכר במהלך ביקורו השבוע בישראל - כך אמר היום (שני) דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב. כשנשאל על האפשרות לחון את נעמה, השיב פסקוב כי ארצו אף פעם לא דנה בנושאים כאלה בתקשורת, אך הבהיר כי הנושא יעלה בביקורו השבוע של פוטין בארץ. בתוך כך, לחדשות 12 נודע לראשונה כי יפה יששכר, אמה של נעמה, נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו ועם ראש המל"ל כדי לקבל עדכונים על ההתפתחויות מול פוטין. בסיום הפגישה אמרה יפה כי היא אופטימית, ונתניהו ציין כי הוא ידון על כך עם פוטין וכי הוא מקווה לבשורות טובות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יפה יששכר נחתה אתמול בישראל לקראת ביקורו של פוטין והודיעה עם נחיתתה בארץ על ביטול כל פעולות המחאה שתוכננו לקראת הגעתו של נשיא רוסיה. "בגלל רגישות המצב, ובגלל ההערכה והכבוד שאני רוכשת לעוסקים במלאכת המשא ומתן להשבתה של נעמה, ולאחר ששקלתי בכובד ראש את הדברים - הודעתי לפני דקות אחדות לראשי מטה המאבק, לבטל לעת עתה את כל פעולות המחאה שהם תכננו לימים הבאים", הסבירה בעמוד הפייסבוק שלה.

"בעוד ימים אחדים יבקר הנשיא פוטין בישראל, ואני תפילה שהוא ייענה לבקשתי ולבקשת הציבור הישראלי כולו, וישיב את נעמה הביתה", אמרה יפה לכלי התקשורת עם נחיתתה בנתב"ג. "אני מבקשת שתבינו את המצב הרגיש בו אנו נמצאים. אנו חווים רכבת הרים של שמועות, שמשנות גוון בכל כמה שעות. זו גם רכבת הרים נפשית, לבני משפחתי ולי".

יששכר סיימה בתקווה להשבת בתה: "עשיתם עבודה נפלאה עד כה. זה הזמן לתת למשא ומתן בין המדינות להבשיל. אני אופטימית, תהיו גם אתם. נעמה ואני, יחד עם כל בני המשפחה, מודים לכם ממעמקי הלב".

 

ביום חמישי האחרון, בצל הדיווחים ברוסיה על החנינה האפשרית ליששכר, פרסם ראש הממשלה נתניהו הצהרה לתקשורת שבה הודיע כי הוא "הרבה יותר אופטימי" באשר לסיכויים לשחרורה של הצעירה הישראלית.

"שוחחתי אתמול שוב עם הנשיא פוטין בעניינה של נעמה", אמר אז נתניהו. "הרגשתי שיש לו נכונות אמיתית להגיע לפתרון. אני הרבה יותר אופטימי, אני לא יכול לפרט. אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להביא את נעמה הביתה ועד אז נמשיך לחזק את המשפחה שלה וגם אותה".