המחווה הישראלית לסינים: עיריית נתניה רכשה 10,000 מסכות וחלוקי מגן במטרה לתרום אותם לעיר התאומה שלה - שיימן שבדרום-מזרח סין. היום הגיעה ראש העיר לראות מקרוב את הציוד, שמטרתו להגן על האזרחים הסינים מפני נגיף הקורונה שמתפשט במהירות בימים אלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד כה נגיף הקורונה גבה את חייהם של מעל 400 איש, כשההתפשטות המהירה והקטלנית יותר מתרחשת בסין - דבר שהוביל למחסור משמעותי בציוד במדינה. ראש העיר נתניה, מרים פרייברג-איכר, פנתה ביום שישי האחרון למנכ"ל חברת שראל אבי בוסקילה בבקשה לרכישת ציוד רפואי. בוסקילה, שנרתם למשימה במהרה, סיפר כי הצורך היה ברור לאנשי החברה ועל כן נעשה מאמץ מזורז כדי לאפשר את משלוח הציוד החשוב. 

המשלוח הועבר כבר לשגרירות סין וזו תדאג לשלוח אותו לעיריית שיימן. "בין העיר שיימן לנתניה מתקיים קשר הדוק וחם ואנו מברכים על כך", סיפרה ראש עיריית נתניה והוסיפה: "חדשות לבקרים מגיעות לנתניה משלחות מסין הלומדות נושאים רבים ומתקיימים סיורים בחברות ישראליות העוסקות בפיתוח, בהם גם חברת שראל המסייעת לנו כעת להעביר לסין ציוד רפואי כה חשוב בימים אלה".

ראש העיר סיכמה את המהלך לסייע לעיר התאומה ואמרה: "כולנו עם העם הסיני ואנו מקווים שבמהרה נשמע בשורות טובות". מ"מ שגריר סין בישראל עודכן על התרומה של עיריית נתניה והשיב שהעם הסיני לעולם לא ישכח את המחווה.