"תוכנית השלום תצא לדרך, לא משנה מי ינהיג את ישראל": מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, התייחס הערב (שלישי) לתוכנית טראמפ לשלום בין ישראל לפלסטינים בריאיון מיוחד ליונית לוי, שישודר מחר במלואו במהדורה המרכזית. ביחס לבחירות המתקרבות בישראל, אמר פומפאו כי לא משנה מי ייבחר - התוכנית תצא לפועל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בני גנץ נפגש עם הנשיא, הוא היה נלהב ותמך בתוכנית של הנשיא", הבהיר. "אני בטוח שהתוכנית של הנשיא תמשיך לא משנה מי ייבחר ב-2 במרץ".

"הנחנו הצעה שמנסה להביא נתיב שיביא למדינה פלסטינית וביטחון לישראלים", אמר פומפאו, "כזה שיביא שלום ושגשוג לכל האנשים באזור.המדינות הערביות מבינות שהזמנים השתנו – בחריין, עומאן, השגרירים של כולן היו בטקס היום". 

"החזון שלנו מסתמך על המציאות בשטח ועל התקווה שהפלסטינים יבחרו בתקווה", הדגיש. "ישראל הסכימה לנהל מו"מ לשלום על בסיס המפה הזו. התוכנית של טראמפ מציגה שורה של הבנות וקווים מנחים למו"מ עתידי". 

תוככנית, שלום, מפה, טראמפ
מפת תוכנית טראמפ - כך תיראה המדינה הפלסטינית העתידיתעל סוגיית הסיפוח אמר פומפאו: "הישראלים יקבלו החלטות בהתאם לחוק בישראל. ראינו איך הישראלים מתמודדים עם סוגיית ההתנחלויות והם תמיד מוצאים את דרכם". 

הריאיון המלא ישודר מחר במהדורה המרכזית