"זו הזדמנות לשלום, מקווה שיגידו כן": ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארה"ב טראמפ נפגשו היום (שני) בבית הלבן בוושינגטון. עם כניסתם לפגישה, השניים מסרו הצהרה לתקשורת במהלכה הביעו תקווה שכל הצדדים יסכימו לתוכנית השלום שמונחת על השולחן. מאוחר יותר נפגש טראמפ בנפרד עם יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זו הזדמנות, נראה מה יקרה", אמר הנשיא טראמפ כשלצדו נתניהו. "על התוכנית עבדו הרבה הרבה אנשים, אם זה יעבוד זה יהיה נהדר". בדבריו התייחס טראמפ גם לפגישתו הצפויה עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "גנץ מגיע לכאן היום, הם (הוא ונתניהו) הם שני מתמודדים שמתחרים עכשיו". 

הנשיא האמריקני תהה גם לגבי שיטת הבחירות בישראל: "זו הבחירות השלישיות, אני מחכה ומחכה, אז קדימה, בואו נצא לדרך. יש לכם מערכת מוזרה מאוד. צריכים לבדוק את המערכת. מה שקורה פה זה לא התערבות בבחירות מכיוון שגם גנץ מגיע לפה". 

בני גנץ ודונלד טראמפ
פגישת טראמפ וגנץ בחדר הסגלגל | צילום: אלעד מלכה

"אני מאוד מקווה לשיחות מאוד פוריות", אמר נתניהו כשלצדו הנשיא האמריקני, "אני באתי עם חזון לשלום, ואני רוצה רק להודות לנשיא ארה"ב. כל מה שעשית עבורנו - ההכרה בירושלים ובגולן, העברת השגרירות לירושלים, הכרה בזכויותינו ביהודה ושומרון. השורה התחתונה היא שהברית בינינו לבין ארה"ב היא חזקה מאי פעם. אני מחכה שבשנים הקרובות היא תהפוך לחזקה יותר". 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ
נתניהו וטראמפ בפתח הפגישה בבית הלבן | צילום: רויטרס

"תוכנית השלום שלי מתאימה לכולם, הפלסטינים צריכים לאמץ אותה,  זה טוב להם", אמר טראמפ בחלק הפתוח לתקשורת בעת פגישתו עם נתניהו, שאמר מצדו כי מדובר ב"הזדמנות של המאה".

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ
טראמפ ונתניהו בפגישתם | צילום: AP

מוקדם יותר היום, סוכנות הידיעות AFP ציטטה בכירים פלסטינים שטוענים שאבו מאזן סירב לדון עם טראמפ בתוכנית שלו.

נתניהו מקווה להישג: הכרזה על סיפוח מעלה אדומים - לצד טראמפ  

מחר (שלישי) השניים צפויים לעמוד זה לצד זה בעת ההכרזה על פרטי תוכנית השלום של הנשיא. נתניהו מעוניין לצאת מהאירוע הזה עם הישג מדיני - הכרזה על סיפוח מעלה אדומים. 

מטרתו של נתניהו היא לקבל מטראמפ "אור ירוק" להכריז כבר על החלת החוק הישראלי שם - אלא שהמהלך הזה תלוי במה שיגיד טראמפ לנתניהו על כך.

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, אמר כי במידה ואכן תהיה הכרזה על סיפוח מעלה אדומים מדובר למעשה ב"אסטרטגיה מתבקשת של מנהיג שמבטיח ומקיים". 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ
ידונו בתוכנית המאה. טראמפ ונתניהו | צילום: רויטרס

הנשיא האמריקני מעוניין לדעת גם מה גנץ חושב על הכרזה על סיפוח מעלה אדומים כבר עכשיו. יו"ר כחול לבן, שייפגש עם טראמפ לאחר פגישת הנשיא עם נתניהו, צפוי לומר שהוא תומך בתוכנית המאה אבל שלא נכון לעשות מהלכים חד צדדיים לפני הבחירות.  

יו
יו"ר כחול לבן גנץ מתכונן לפגישה עם טראמפ

אחרי נתניהו וגנץ יגיע לבית הלבן ד"ר מייק אוואנס, אחד המנהיגים הבולטים של האוונגליסטים בארה"ב שזומן כדי לקבל תדרוך אישי על תוכנית המאה. לטראמפ חשוב לשמר את כוחו בקרב הקהל הזה כיוון שמדובר בשנת בחירות גם בארה"ב.