דיפלומט ואיש מודיעין אירני בכיר שנחשב לאחד מהאחרונים שמחזיקים מידע אודות הנווט הישראלי רון ארד, מת ביום חמישי האחרון לאחר שנדבק בנגיף הקורונה - כך פורסם הבוקר (שני) ב"ידיעות אחרונות". אותו בכיר, חוסיין שייח אל-אסלאם שימש לפני מותו כיועץ של שר החוץ האירני מוחמד זריף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אל-אסלאם שימש כאחד מראשי קבוצת משמרות המהפכה בסוף שנות השמונים, עם המהפכה האירנית וחילופי השלטון במדינה וסייע בהשתלטות על שגרירות ארה"ב בטהרן. ב-1986 נפל הנווט הישראלי רון ארד בשבי, ושנתיים לאחר מכן נעלם מהמקום בו היה כלוא במדינה. ההערכה היא שאל-אסלאם היה מעורב מאוד בפרשת השבוי הישראלי, זאת בעקבות מיקומו בשלטון האירני. 

בשנת 1989, נודע למודיעין הישראלי כי הסורים פועלים מול אירן במטרה לאתר את רון ארד, ככל הנראה בעקבות לחץ בין לאומי, אך אותו מאמץ נפסק - אולי בעקבות דרישה של אותו אל-אסלאם. הבכיר האירני אף השיב לנשיא אירן רפסנג'אני לאחר שפנה אליו בנושא בתשובה שארד "הנכס" הועבר ממקומו האחרון בלבנון. 

גם אם אל-אסלאם אכן ידע פרט מידע בנוגע לארד וגם אם לאו - נגיף הקורונה הביא למותו של מי שהיה יכול להיות אחד מקצוות החוט האחרונים לנווט הישראלי שנפל בשבי לפני כ-34 שנים ונותר פצע מדמם בחברה הישראלית.