אוסטרליה המוכה ממשיכה להיאבק בחוליה הבאה בשרשרת האסונות הטבע שפוקדת את היבשת בחודשים האחרונים: לאחר שהצליחו להשתלט על חלקים נרחבים של שרפות הענק, לאחר כמעט חצי שנה בסיוע של גשמים - כעת אוסטרליה ניצבת בפני אסון חדש: סופות חול אדירות ממדים, גשמים עזים - וברד בגודל של כדורי גולף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במרכז ניו סאות'-ווילס שבדרום-מזרח היבשת, באותו החבל שעדיין לא מצליח להתאושש מחודשים של שרפות ענק, מתמודדים כעת עם סערות וסופות אבק כה עצומות עד שתוך שניות גרמו לחשכה מוחלטת - באמצע היום. הלשכה האוסטרלית למטאורולוגיה פרסמה סדרת אזהרות על סופות הרעמים, שמלווים בענני אבק אדירים.

בסרטונים שפורסמו בתקשורת האוסטרלית נראו תושבים, עיירות ,כבישים ומרחבים עצומים נעלמים מאחורי סופות האבק האדירות, שמתקדמות במהירות של יותר מ-100 קמ"ש. בצדה השני של היבשת – סובלים גם כן ממזג אוויר קיצוני עם סופת ברד וגשם.

סופת אבק באוסטרליה
הקיץ של אוסטרליה: שרפות עצומות, גשם, ברד - וסופות אבק אדירות

במדינת ויקטוריה, גם שנמצאת גם כן בדרום-מזרח היבשת, היו מטחים עוצמתיים של ברד בגודל כדורי גולף ששבר חלונות, שמשמות של רכבים וגם קרע לגזרים עצים. תושבי המדינה ביצעו לפחות 1500 קריאות מצוקה לשירותי ההצלה: מאז ראשון בבוקר קיבלו שירות החירום הממלכתי באוסטרליה יותר מ-1400 קריאות מצוקה של תושבים, יותר מאלף מהם - בגין נזקים לבתים.

אבל למרות הכל, לסופות האלה יש גם צדדים חיוביים: מערכות הגשמים במהלך הימים האחרונים סיפקו הקלה באזורים מוכי הבצורת וסייעו לכבאים האוסטרליים להאט את התפשטות האש, שעדיין ממשיכה להשתולל בכמה מוקדים ביבשת.