מניין המתים מנגיף הקורונה בסין עלה ל-259 – כך הודיעה הלילה (בין שישי לשבת) ממשלת סין. בהודעה הדרמטית שנמסרה מהרשויות בסין, רק ביממה האחרונה מתו 46 בני אדם, כש-45 מהם ממחוז הוביי – שם התפרצה המחלה. אדם נוסף נפטר במחוז צ'ונגצ'ינג. מעבר לכך נדבקו עוד כ-2,100 אזרחים ובסך הכל מספר הנדבקים עומד כעת על כ-11,800.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם ספרד אישרה הבוקר כי אותר מקרה ראשון של אדם שנדבק בנגיף הסיני. משרד הבריאות בספרד מסר כי האדם הגיע לאי גומרה באיים הקנריים יחד עם חמישה חבריו. כולם הוכנסו לבידוד לאחר שנודע כי חלקם באו במגע עם אזרח גרמני שאובחן בחולה בנגיף.

בנוסף, מטוס ועליו 27 אזרחים אירופיים הגיעו למדריד היישר מהעיר ווהאן, שם התפרץ הנגיף, וכולם הוכנסו לבידוד בבית חולים צבאי. אך משרד הבריאות בספרד הודיע כי מתוך 27 האזרחים האירופיים היו 14 אזרחי ספרד ואיש מהם לא נדבק. יתר האזרחים האירופיים יוטסו למדינות מולדתם להמשך בירור.

טיהור כיכר באזור ווהאן
טיהור הנגיף בכיכר המרכזית בווהאן | צילום: רויטרס

אתמול, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, פרסם סרטון חדש ובו שורת הנחיות לציבור להתמודדות עם נגיף הקורונה. לדבריו, זה רק עניין של זמן עד שהנגיף יגיע גם אלינו – לאחר שהתפשט כבר בחמש יבשות. מניין המתים מהנגיף בסין עלה היום ל-213 בני אדם, והתקבלו דיווחים על נדבקים ראשונים בבריטניה, איטליה ורוסיה.

"במהלך היממה האחרונה עצרנו את הטיסות מסין לישראל, שר הבריאות היה הראשון שעשה זאת ואחריו הצטרפו מדינות נוספות", הדגיש המנכ"ל, "במקביל סגרנו היום את המעברים היבשתיים ואנחנו פועלים להבטיח כי מי שהיה בסין ב-14 יום האחרונים (תקופת הדגירה) לא ייכנס לישראל או יהיה בבידוד".

"הנגיף כבר נמצא בחמש יבשות וכמו שאמרנו - זו כנראה רק שאלה של זמן עד שיגיע אלינו", הדגיש בר סימן טוב, "אנחנו ממשיכים להיות בקשר עם כל הגורמים הרלוונטיים בעולם ומתעדכנים כל הזמן. נמשיך לעדכן באופן שוטף. תמיד טוב להשתעל למרפק ולא ליד, להקפיד לשטוף ידיים ולשמור על היגיינה. עם היערכות נכונה נדע להתמודד גם עם ההתפשטות של הנגיף הזה".

_OBJ

בתיעוד מיוחד, שלוש משפחות של ישראלים שמתגוררות במדינת הענק, צילמו את עצמם ואת בני משפחתם והציגו כיצד נראים החיים תחת עוצר בסין. הישראלים שמתגוררים במוקד ההתפרצות של וירוס הקורונה, תיעדו במיוחד ל"אולפן שישי" את החיים בצל המגפה. הרחובות הריקים, הביקוש העצום למסכות - והחשש מהעתיד.