המלך עבדאללה התראיין היום (שני) ל"פראנס 24" ודיבר על משבר היחסים עם ישראל, בצל הבחירות הקרובות. בנוסף, עבדאללה הגיב על פתרון שתי המדינות וסיפוח הגדה המערבית, שלדעתו עלול לגרום "לאי יציבות" באזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ירדן מחויבת לשלום בין ירדן וישראל וזה כשלעצמו אלמנט גדול של יציבות", אמר עבדאללה. הוא טען כי על רקע הבחירות בישראל, שנמשכות כבר יותר משנה, הקשר בין ירדן וישראל נמצא בהפסקה והעניין פגע בתקשורת בין שתי המדינות. "אנחנו מקווים שהממשלה תיבחר במוקדם או במאוחר ואז כולנו נראה איך להמשיך הלאה", הוסיף.

בנוגע לפתרון שתי המדינות אמר כי בעיניו ובעיני רוב המדינות באירופה - מדובר בפתרון העתידי היחיד. מנגד הוא אמר כי האג'נדה אליה ישראל דוחפת, של מדינה אחת לשני עמים, יכולה ליצור לטענתו: "רק אי יציבות -  וזאת הסיבה היחידה שיש אי יציבות בין הישראלים לפלסטינים".

בנימין נתניהו והמלך עבדאללה
בנימין נתניהו והמלך עבדאללה | צילום: getty images

כשנשאל מה יקרה אם ישראל תספח את הגדה המערבית לשטחה, הוא ענה: "לישראל יש מדיניות מסוימת שיוצרות לכולנו דאגה, כי היא מתקדמת לכיוון שלגמרי יכול ליצור יותר אי יציבות וחוסר תקשורת". עבדאללה הוסיף כי הגדה המערבית היא עניין שיש לו השפעה שלילית עצומה בקשר בין ישראל לירדנים.

למרות זאת הוא הוסיף כי הקשר בין ירדן לישראל חשוב למדינתו וקרא להחזיר את הדיאלוג בין הישראלים לפלסטינים וגם "להחזיר את הדיאלוג בין ישראל וירדן – שהיה בהפסקה בשנתיים האחרונות", והוסיף: "אנחנו חייבים לחכות ולראות מה ישראל תחליט ומה הממשלה שתיבחר תביא לשולחן".