15 ישראלים נמצאים על ספינת התענוגות Diamond Princess שעוגנת מול חופי טוקיו, ומיום ליום השימוש במילה תענוג הולך ונהיה רחוק יותר. הבוקר (ראשון) פורסם באתר החברה כי 67 מקרים של הידבקות בנגיף זוהו בין התיירים, והנדבקים הועברו באמבולנסים ישירות מהסיפון לבתי החולים. הנוסעים האחרים צופים במחזה המדאיג מחלונות תאיהם - בהם הם מוחזקים בבידוד. "מקבלים שעה באוויר הצח עם מסכות כפפות ובמרחק מטר וחצי אחד מהשני, כמו בית כלא", סיפרו לחדשות 12 בני הזוג עופרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו בהסגר לשבועיים, כבר חמישה ימים עברו, עוד 10 ימים נותרו", סיפרו בני הזוג. "אנחנו משתדלים להעביר את הזמן בנעימים יש לנו פה ספרים טלפונים טלוויזיה עם כל הערוצים, קמים בבוקר, אוכל מעבירים לנו מידי פעם, שתייה, לא חסר לנו מהבחינה הזו. אנחנו רק דואגים שלא נדבקנו כי מידי בוקר אנחנו רואים אמבולנסים יוצאים שוב מהאונייה, וומתגעגעים מאוד לילדים לנכדים".

"אנחנו קומה 11 עם מרפסת, יש לנו אוויר צח", הסבירו בני הזוג. "לעומת חדרים פנימיים שאותם מוציאים מידי פעם לשעה לאוויר הצח, קומה קומה, קבוצות קבוצות, מכריזים בכריזה כמו באיזה בית כלא, ואז מאפשרים להם שעה בדיוק להיות קצת באוויר הצח ומחליפים קבוצה, עם מסכות וכפפות".  

התפרצות נגיף הקורונה
צילום: רויטרס

"לא נותנים לרדת מהספינה. רק את החולים מעבירים בבידוד לבתי חולים בטוקיו", המשיכה רחל עופרים לתאר את המצב על הסיפון. "צוות הספינה עושה כמיטב יכולתו ומעדכן במצב בכל שעתיים. יש עוד עשרה ימים להחזיק מעמד - נשרוד כמו גדולים".

על פי הפרסומים באתר של שיט התענוגות, בתיאום עם משרד הבריאות היפני הוכנסו לספינה תרופות נוספות ולנוסעים מוצע גם סיוע נפשי על ידי שיחות טלפון למטפלים מוסמכים דוברי יפנית ואנגלית. מחולקים עיתונים ב-30 שפות, נוספו ערוצים לווייניים, יותר מ-50 סרטים וכן סרטוני הדרכה לפעילות גופנית.