דרום קוריאה הפכה למקום בו נגיף הקורונה התפרץ בכמות הגבוה ביותר מחוץ לסין, עם עשרות אלפים נדבקים ומספר מתים גבוה. כדי לעצור את התפשטות הנגיף הממשלה פתחה מרפאות "בדוק וסע" מקומיות המוגדרות כמרפאות לבדיקת קורונה ובכך העומס על בתי החולים הוקל משמעותית. כתב רשת CNN נסע לדרום קוריאה וצפה כיצד השיטה עובדת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המרפאות המיוחדות שהוקמו מאפשרות לנהגים להגיע למקום, להיעצר עם הרכב ליד הרופאים, ולבצע את הבדיקה. התוצאות מתקבלות די מהר ואם עולה חשד שהנבדק נושא את הנגיף הוא נשלח לאזור מיוחד ומשם מועבר לבידוד ביתי.

השיטה מאוד פשוטה ועוזרת לעצור את התפשטות הנגיף: נהג הרכב מגיע לאזור המחולק לתחנות. בכניסה למתחם הנהג עוצר ומחטא את ידיו ולאחר מכן לוקח מסמך. בתחנה הראשונה, נמדד חום דרך האוזניים - אם החום סביר ממשיכים לתחנה הבאה. בתחנה השנייה מגישים את המסמך ועוברים "חקירה" קצרה על המיקומים בהם היית ועל האנשים איתם נפגשת.

ממשיכים לתחנה הבאה שם מורידים את המסכה מהפנים ועוברים את הבדיקה המיוחדת שפותחה בדרום קוריאה. במסגרת הבדיקה, הרופא מחדיר מקל מיוחד ולוקח דגימה דרך הנחיר ולאחר מכן דגימת רוק - וזהו, הבדיקה הסתיימה. הנהג יכול להמשיך בחייו ובגלל המהירות שבה מתקבלות תוצאות הבדיקה – הצוותים הרפואיים יוצרים קשר מהיר עם הנבדק במקרה הצורך.