לקראת יום המשפחה, האגודה למען הלהט"ב יצאה היום (חמישי) בקמפיין ארצי רחב היקף שמציג משפחות גאות מגוונות תחת המסר: "משפחה ישראלית גאה". הקמפיין מגיע אחרי מספר התבטאויות ציבוריות נגד להט"בים - ביניהן אמירותיו של שר החינוך רפי פרץ וקמפיין מפלגת נעם: המארגנים מציגים סקר שערכו בקרב האוכלוסיה היהודית, שמעיד על רוב שתומך בקריאתם לשוויון בזכות להורות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי סקר שבדק את העמדות של האוכלוסייה היהודית בישראל לגבי הזכות להורות של הקהילה הגאה, כ-60% מהאוכלוסייה ענו כי הם תומכים במאבק, כ- 18% ענו כי הם אדישים אליו וכ-22% ענו כי הם מתנגדים. הסקר נערך על פי מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בארץ (לפי מכסות מין וגיל) ובוצע על ידי פאנל פרויקט המדגם.

בין המשתתפים בקמפיין: ינאי פרישר גוטמן, עם בנו רוי והפזמונאי נעם חורב עם בן זוגו, חיים יניב. הקמפיין יכלול מאות שלטי חוצות ברחבי הארץ, כולל בנתיבי איילון, באותם האזורים בהם פורסמו שלטי מפלגת נעם נגד הקהילה.

רפי פרץ
שר החינוך רפי פרץ | צילום: נועם רבקין פלאש 90

באגודה למען הלהט"ב קוראים לציבור הרחב לקחת חלק פעיל בקמפיין ולשתף ברשתות החברתיות תמונה של משפחתם עם התיוג "משפחה ישראלית גאה". בנוסף, בקהילה דורשים מהממשלה הבאה לתקן את חוק האימוץ וחוק הפונדקאות, להכיר בהורות משותפת ולהשוות את אופן הרישום של הורים מהקהילה הגאה וילדיהם לאופן הרישום של הורים סטרייטים וילדיהם.

מנכ״ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי מסר: "כל משפחה בישראל היא חלק מהחברה הישראלית וזה לא משנה אם מדובר באמא ואמא, אבא ואבא או אמא ואבא. דווקא בתקופה שבה אנחנו נחשפים לאמירות קשות ומסיתות מצד מפלגות ושרים בממשלה, אנחנו גאים וגאות לחגוג את מי ואת מה שאנחנו. לכולנו מגיעה הזכות להיות הורים, לגדל ילדים ולהקים משפחה, בכל מקום במדינה שלנו. נמשיך לקדם את המאבק לשוויון עד שנגיע לשם".

החיים ממשיכים: ינאי פרישר גוטמן על החיים שאחרי
ימשתתף בקמפיין, ינאי פרישר גוטמן | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

ינאי פרישר גוטמן, שמשתתף בקמפיין, סיפר כי הוא לא יכול לדמיין את חייו ללא בנו רוי, אותו הביא לעולם בעזרת פונדקאית יחד עם אמיר פרישר גוטמן ז"ל: "כדי להביא אותו לעולם, אמיר ואני עברנו תהליך מפרך, חוצה יבשות, עד שזכינו להיות הורים. לא כל המשפחות שרוצות ילדים יכולות להרשות לעצמן תהליך כזה, אבל לכולם מגיע את האושר הזה - להיות הורים".

פרישר גוטמן הוסיף: "רק שוויון זכויות אמתי יביא לשינוי אמתי ויאפשר למשפחות רבות להגשים את החלום הזה. אמיר ואני לחמנו למען שוויון זכויות. אחרי האסון שקרה וכדי להנציח את זכרו ופועלו של אמיר, הקמנו לזכרו את עמותת 'לנצח נשאר'. יחד, בשיתוף האגודה למען הלהט"ב, נעשה הכל כדי להעלות את המודעות, לשנות את השיח הציבורי ולהגיע לשוויון זכויות אמתי - כי לכולם מגיע להיות הורים".