מרוקו סוערת בעקבות רכש חדש של הממלכה במדינה, מלא אחרת מאשר ישראל. על פי הדיווחים האחרונים הממלכה רכשה לא רק מל"טים, אלא גם 70 אוטובוסים משומשים וישנים בני עשור או יותר.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מרוקו רכשה 70 אוטובוסים מישראל, אך היבואן האיטלקי חזר בו ברגע האחרון בגלל רמת הזיהום של האוטובוסים. בשונה ממנו האיטלקים קידמו את מכירת האוטובוסים והעסקה יצאה לפועל, לא באיטליה - אלא במרוקו.

ברגע שהעסקה התפרסמה התעוררה ביקורת רבה במרוקו. אתר חדשות שמשדר מרבאט הבירה דיווח כי כתשעים אחוזים מהתושבים מתנגדים לקניית האוטובוסים מישראל.

"הם באים מישראל - בושה וחרפה"

אחד המתנגדים, אזרח בשם מוחמד אל מוגרבי, אמר בתגובה לקנייה: "מה פתאום? אסור שנקנה מישראל, אנחנו מחזקים את שלטון הכיבוש נגד הפלסטינים". גם בחורה בשם ראג'ה התנגדה למכירה: "מוכרים לנו אוטובוסים עתיקים, הם עוד באים מישראל - בושה וחרפה". לצד התגובות השליליות, יש גם תושבים שלא מתנגדים לעסקה: "לא אכפת לי, העיקר שהאוטובוסים יעבדו", אמר אחד התושבים.

על פי הדיווחים, לא ברור אם העסקה תצא לפועל. מפלגת השלטון, שמזוהה עם האחים המוסלמים מפלגת הצדק והפיתוח המרוקנית, טענה שהעסקה לא בוצעה מעולם ושבדיווח אין שמץ של אמת. אבל על פי הדיווחים, למרות ההכחשה וההתנגדות, העסקה כמעט נסגרה.

ירון שניידר השתתף בהכנת הכתבה