הודיה מונסונגו בת ה-24 עצורה בפרו כבר חצי שנה בחשד להברחת סמים. כעת אחיה קוראים לראש הממשלה לסייע: "הסרטון של נעמה יששכר עם ראש הממשלה לא יוצא לי מהראש. אני כל פעם מדמיין את הודיה שם", מספר מאור, אחיה של הודיה, בריאיון ל"מהדורה ראשונה". "אנחנו מנסים להגיע איתו לדברים, שבעצם ראש הממשלה יפנה אלינו, ידבר איתנו וישמע מה יש לנו להגיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מונסונגו כלואה בפרו לאחר שבשדה התעופה התגלו במזוודותיה סמים מסוג קוקאין. היא ביקרה בפרו במהלך טיול יחד עם חברה ועם אחייניה של החברה, טיול שאליו הצטרפה כבייביסיטר. האירוע כולו מעלה סימני שאלה רבים, בעיקר סביב העובדה שלכתחילה היה יעד הטיול מדריד שבספרד – ובמפתיע טסו השתיים יחד עם האחיינים הקטינים ללימה, בירת פרו. שם בדרכן חזרה לישראל נתפסו עם הסמים במזוודותיהן ומאז השתיים עצורות.

"השיחה האחרונה איתה הייתה בשבוע שעבר", סיפר מאור, אחיה של הודיה. "היא התקשרה ולא הפסיקה לבכות. אחת האסירות שם פשוט הרביצה לה כי היא חיכתה לטלפון. היא מתקשרת פחות או יותר פעם ביומיים - שלושה. בשבוע האחרון לא שמענו ממנה בכלל, אנחנו בקשר עם העורך דין שלנו בפרו והוא מעביר לנו את האינפורמציה".

הודיה מונסונגו בכלא בפרו
צילום: צילום מסך

מאור המשיך וסיפר: "ברוב השיחות שלנו איתה היא בוכה. היא מאד מתוסכלת שלא מבינים אותה והיא לא מבינה את השפה שלהם. היא צריכה לבשל, לא מקבלים שם אוכל בכלא. לא מעט שיחות היא מתקשרת לאחותי ומבקשת מתכונים. האסירות האחרות מאד כועסות עליה שהיא לא יודעת להכין את האוכל".

אחיה, אח נוסף של הודיה, סיפר: "עולמנו קרס. הוא בקריסה עד עכשיו. בהתחלה כל מי שסיפר לי, כולל משפחה ואחים, אמרתי להם 'אתם ממציאים'. זאת הודיה, היא לא יכולה לעשות חישוב של קו אוטובוס מהבית שלי לבית של אבא שלנו בדימונה. אין אפשרות שהיא יכולה לעשות דבר כזה. מבחינה שכלית - היא פשוט לא יכולה".

אתמול פנה הנשיא ריבלין לנשיא פרו, וביקש לחון את הודיה מונסונגו. ביום חמישי האחרון הוגש כתב האישום נגד מונסונגו בבית המשפט בלימה.