מה יקרה כשניצול השואה האחרון ילך לעולמו? מקס גלאובן, ניצול שואה בן 92, החליט לענות על השאלה. גלאובן הוא אחד מניצולי השואה המפורסמים בארה"ב. אלפי פעמים הרצה ברחבי העולם על הילדות בגטו ורשה, על ההישרדות ב-5 מחנות ריכוז ועל צעדת המוות עד לשחרור. במשך שנים גייס מיליוני דולרים להקמת מוזאון השואה החדש בעירו דאלאס ובמהלך הקמת המוזאון עלה רעיון חדשני: להפוך את מקס עצמו להולוגרמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שכרנו אולפן צילומים ושאלו אותו יותר מאלף שאלות. זה היה מדהים לצפות בזה, התנסות יוצאת מגדר הרגיל.  אני חושבת שמקס יספר איזה שינוי כביר זה חולל בחייו - לספר את הסיפור שלו בצורה שתנציח אותו לעד", סיפרה קארי ליי, ממוזאון השואה החדש בדאלאס שנפתח כעת.

אחרי שיחה עם ההולוגרמה שלו, לרגעים לא ברור מה אמיתי - הריאיון בסלון ביתו או השיחה עם ההולוגרמה. הבלבול קורה לכל מי שיוצא מהעדות ומתקשה לקלוט שלא באמת דיבר עם ניצול שואה.

אלה ימי שיא של אנטישמיות בארה"ב, שבהן מציינים 75 שנים לשחרור אושוויץ. האם זוהי הדרך החדשה לגעת בנצח? או אולי גימיק אמריקני מוגזם שמתאים למופעי הולוגרמות של זמרים ולא של ניצולים. במוזאון מרגישים שזו הדרך להשאיר את הניצולים איתנו.

עם פתיחת המוזאון נבחר גלאובן לאיש השנה בדאלאס ובאחד העיתונים נכתב: "מקס גלאובן יחיה לנצח". למקס חשוב דווקא לומר דבר אחר: "אל תחשבו שהטכנולוגיה היא העיקר, היא רק כלי שאני משתמש בו כדי לדבר אל מעבר למסך: אל המוסר, המצפון והלב".