אסון תעופה סמוך לטהרן: מטוס אוקראיני מסוג "בואינג 737" של חברת "אוקראינה אינטרנשיונאל אירליינס" התרסק הבוקר (שני) ליד עיר הבירה של אירן, דקות ספורות לאחר שהמריא. לפי הדיווחים בטלוויזיה הממלכתית של אירן, על המטוס שהמריא משדה התעופה המקומי "חומייני" בדרכו לקייב היו 176 נוסעים ואנשי צוות. הסיבה להתרסקות נעוצה בכשל טכני שהיה במנוע של המטוס.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דובר רשות התעופה באירן אמר כי צוותי חילוץ נמצאים בזירה במטרה לנסות ולחלץ נפגעים, אולם בארגון הסיוע "הסהר האדום" מסרו אין סיכוי למצוא ניצולים. על פי הדיווחים באירן, סיבת התאונה היא כשל טכני והמטוס האוקראיני לא דיווח על מצב חירום לפני ההתרסקות. כמו כן, דווח שעל המטוס, מלבד 11 אזרחי אוקראינה, היו 63 אזרחים זרים מקנדה, 82 אירנים, 10 שוודים, וכן 4 אזרחים מאפגניסטן, 3 גרמנים ו-3 אזרחים מבריטניה. 

חברת התעופה הגדולה באוקראינה, "יוקריין אינטרנשיונל איירליינס", הצהירה כי אין אף פגם במטוסיה וכי היא תפרסם רשימה של נוסעי המטוס באתר האינטרנט של החברה. 

התרסקות מטוס בטהרן
תיעוד מהתרסקות המטוס בטהרן | צילום: AP
המטוס, מסוג "בואינג 737" של חברת "אוקראינה אינטרנשיונאל אירליינס", היה בנתב"ג רק לפני כשבועיים וחצי במסגרת הקו האווירי בין קייב לת"א. 

בהצהרה של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, הוא התייחס להתרסקות וציין כי לא היו אף ניצולים: "תנחומיי הכנים לקרובים והחברים של נוסעי המטוס והצוות. אוקראינה בודקת את הנסיבות בהן התרסק המטוס." בעקבות ההתרסקות, הנשיא זלנסקי הפסיק ביקור רשמי בעומאן והחל את דרכו חזרה לאוקראינה. עוד דווח כי הנשיא האוקראיני הנחה את התובע הכללי לפתוח בחקירה פלילית בנוגע להתרסקות המטוס. 

גם ראש ממשלת אוקראינה אולכסיי הונצ'ארוק התייחס לאירועים והכריז כי מדינתו מנסה להבין כמה מאזרחיה נהרגו בהתרסקות. ראש צוות שירותי ההצלה האירניים עדכן לגבי ההתרחשות בזירת ההתרסקות: "האש שהתלקחה במטוס לאחר ההתרסקות הייתה כל כך חזקה, שלא יכולנו להציל אף אחד. יש לנו 22 אמבולנסים במקום, ארבעה שירותי הצלה באמצעות אוטובוסים והליקופטר בזירה."

התרסקות מטוס בטהרן
תיעוד נוסף מהריסות המטוס | צילום: AP

חברת בואינג קרקעה לאחרונה את סדרת מטוסי הבואינג 737 מקס שלה, בעקבות שתי התרסקויות של מטוסים מסוג זה, שהביאו ל-346 הרוגים.

במקביל, במהלך הבוקר הורגשה בדרום מערב אירן רעידת אדמה בעוצמה של 4.9. לפי המכון הגיאולוגי בארה"ב, למעשה התרחשו שתי רעידות שונות: אחת בעוצמה 4.5 ואחת בעוצמה 4.9 סמוך לעיר בוראזג'אן שנמצאת 75 קילומטרים מן הכור הגרעיני בבושהר. לפי שעה לא דווח על נזק או על נפגעים.