המוני מפגינים יצאו היום (שבת) לרחובות טהרן במחאה על הפלת המטוס האוקראיני וההודעה של אירן לפיה היא האחראית למעשה. המפגינים נשאו שלטים וקראו למנהיגה העליון של אירן עלי חמינאי להתפטר - ולעזוב את הרפובליקה האיסלאמית באופן מידי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במספר סרטונים שהופצו בשעות האחרונות בטוויטר נראים מאות בני אדם מפגינים מול אונירבסיטת אמיר כביר שבטהרן, כשבידיהם שלטים והם קוראים קריאות "מוות לחמינאי" ו"חמינאי תתפטר". 

 

 

בסמוך להתרסקות מטוס הנוסעים, באירן הערימו קשיים על חקירת האירוע ואף סירבו למסור את הקופסא השחורה בטענה שהתאונה נגרמה כתוצאה מכשל טכני. אלה שבעקבות תיעודים שונים שהופצו באינטרנט והוכיחו כי רגעים ספורים לאחר המראת המטוס מתוצרת בואינג אירע לידו פיצוץ עוצמתי - אירן ניצבה תחת ביקורת חמורה בטענה שהיא מטייחת את החקירה. זו הסיבה שהבוקר כבר נאלצו באירן לחזור בהם מההכחשות הגורפות ולקחת אחריות על האירוע. "כששמעתי את החדשות הקשות על התרסקות המטוס, רציתי למות בעצמי", סיפר מפקד חיל האוויר האירני בהודעה שמסר הבוקר. "הייתי מעדיף למות ולא להיות עד לאירוע כזה".

 

 

באוקראינה, שם ככל הנראה חוששים מהמשך הטיוח, מסרו כי "אנו מצפים לערובות מאירן על נכונותה לחקירה מלאה ופתוחה, להביא את האחראים לדין, להשיב גופות המתים, לשלם פיצויים, ולהתנצל באופן רשמי בערוצים דיפלומטיים", אמר נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי. גם חברת התעופה "אוקראינה אירליינס" שהפעילה את הטיסה מתחה ביקורת קשה על אירן.

גם בארה"ב התייחסו לתאונה האווירית הקשה. גורם בכיר בממשל טרמאפ כינה את האירוע "שגיאה נוראית של אירן". לדבריו, "פעולותיה הפזיזות של אירן גרמה פעם נוספת לתוצאה הרסנית".