סופית - הדוכס והדוכסית מססקס אינם חברים פעילים במשפחת המלוכה הבריטית: מלכת אנגליה אליזבת' השנייה הודיעה אמש (שבת) כי משפחת המלוכה הגיעה להסכם עם הארי ומייגן בנוגע לבקשתם לפרוש מתפקידיהם המלכותיים. במסגרת ההסכם, השניים יפסיקו לקבל מימון ציבורי ואף יחזירו כספים שקיבלו עבור שיפוץ הבית שבו התגוררו בבריטניה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לאחר חודשים ארוכים של שיחות ודיונים, אני שמחה שמצאנו דרך בונה ותומכת להתקדם עם בקשת נכדי ומשפחתו", כתבה המלכה בהודעה לציבור. "הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו חברים אהובים במשפחה".

עוד כתבה המלכה: "אני מכירה באתגרים שהארי ומייגן חוו בשנתיים האחרונות, ותומכת ברצונם לחיות חיים עצמאיים יותר. אני רוצה להודות להם על כל המסירות והעבודה שלהם לטובת הכלל. אני גאה במייגן על המהירות שבה הפכה לחלק מהמשפחה. כולי תקווה שההסכם יאפשר להם להתחיל לבנות חיים שמחים ושלווים".

בהודעה מארמון בקינגהאם נמסר כי הדוכס והדוכסית מססקס מוקירים תודה למלכה ולמשפחת המלוכה על תמיכתם המתמשכת. עוד צוין כי השניים מבינים שעליהם לסגת מכל פעילותם המלכותיות וכי מעתה נאסר עליהם לייצג רשמית את הארמון ולעשות שימוש בתארים המלכותיים שלהם.

עוד צוין בהודעה כי השניים ביקשו להשיב את הכסף שקיבלו עבור שיפוץ ביתם בבריטניה. הבית יישאר ברשותם והם ישהו במהלך ביקוריהם בממלכה. לפי שעה, בארמון לא פירטו על הסדרי האבטחה של השניים, וההסכם ייכנס לתוקף, כלשון הארמון, באביב 2020.