משרד הבריאות הבריטי הודיע אמש (רביעי) כי מקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקורונה אובחן בלונדון. במקביל, דווח כי תערוכת הסלולר הגדולה בעולם, שתוכננה להיערך בברצלונה, בוטלה בשל חשש מהתפשטות הווירוס. בישראל מזהירים: "חדרי המיון יקרסו אם הווירוס יגיע לפה". כל העדכונים ומפת ההידבקויות המעודכנת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי משרד הבריאות, האזרחית הבריטית נדבקה בנגיף בעת שהות בסין, ולא מאדם אחר בלונדון, עובדה המעודדת מעט את השלטונות. זהו המקרה התשיעי של הידבקות בווירוס בבריטניה מאז החלה התפשטות הנגיף.

עוד נודע הערב כי האיגוד האחראי על תערוכת ה-Mobile World Congress הפופולרית הודיע על ביטולה, שבועיים לפני מועד הפתיחה המתוכנן. זאת, לאחר שמספר רב של חברות ונציגים הודיעו כי לא יגיעו לבירת ספרד בשל התפשטות הנגיף באירופה. על אף מאמצי המארגנים לקיים את האירוע בכל מחיר, ועל אף שמשתתפים מהמחוז בסין בו פרץ הנגיף לא הורשו להשתתף, נאלצו באיגוד להודיע על הביטול. 

בין החברות שהודיעו שלא יגיעו לתערוכה עקב החשש מהנגיף: LG, אריקסון, סוני, אמזון, נוקיה ועוד עשרות נוספות. ההשפעה הכלכלית של ביטול התערוכה השנתית מוערכת בכחצי מיליארד אירו. כ-14 אלף מקומות עבודה אבדו בעקבות הביטול.

 

התפרצות נגיף הקורונה
התפרצות הקורונה: 45 אלף נדבקים | צילום: רויטרס

הערב דווח כי בישראל נמשכת ההיערכות לבואו של הנגיף, זאת למרות שטרם זוהה אפילו מקרה אחד של הידבקות. בחדרי המיון הארץ חוששים מפני קריסה בעקבות הנחיית משרד הבריאות להתאים מחלקה פנימית אחת או שתיים בארץ לקליטת חולי קורונה - ככל שיהיו כאלה.

לפני שהחולים יגיעו לאותן מחלקות מותאמות, עליהם לעבור דרך המיון - וכאן ייתכן שתצוץ הבעיה. מנהל חדר מיון בישראל אמר לחדשות 12 כי "אם יגיעו 10 חשודים בהידבקות בקורונה בו זמנית למיון, זה עלול לגרום לקריסת המיון בגלל הצורך לאשפז את כולם בבידוד. כל חולה כזה שמאושפז בבידוד, דורש כוח אדם של אחות ומספר רופאים, וכמובן חדר בידוד. רבים מבתי החולים בישראל לא ערוכים להתמודד עם יותר מ-10 חולים כאלה בו זמנית".

עד כה, יותר מ-45 אלף בני אדם נדבקו במחלה. מספר המתים עומד על יותר מאלף. עם זאת, יותר מ-5000 בני אדם החלימו, ובפעם הראשונה מאז החלו הסינים לדווח על התפשטות המחלה, מספר המתים שדווח היום נמוך במובהק ממספר המתים שדווח אתמול.