ג'ואן מקנוניגל וג'יימס מקפיליפס חיו יחד בעיירה פייזלי שבסקוטלד למשך כ-12 שנים. אלא בשנת 2018 ג'ואן החליטה להיפרד, לאחר התפרצויות זעם חוזרות ונשנות מצידו. מאז, כך היא מספרת בריאיון גלוי לב ל"סאן" הבריטי, הוא לא חדל מלהטריד אותה, לאיים עלייה ולמרר את שגרת חייה. היא חושפת כי בעלה לשעבר שלח לה אלפי הודעות מפחידות ומאיימות באופן יומיומי, תחת המסר: "את תסבלי – אני מבטיח לך".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאור החשש כי יפגע בה ובילדיה, החליטה לעבור לישון בחדר האמבטיה: "הרגשתי בטוחה יותר לישון באמבטיה כי אין שם חלונות; פחדתי שייכנס הביתה ויהרוג אותי". בריאיון תיארה את שגרת יומה הקשה: "הבית שלי הפך להיות כמו כלא. לאחר שאיים לשסף לי את הגרון ולפוצץ את המכונית שלי, החלטתי שלא לפתוח יותר אורות וטלוויזיה כדי שיחשוב שאני לא נמצאת".

גבר מחזיק סכין מאחורי הגב
גבר מאיים, אילוסטרציה | אילוסטרציה: Shutterstock

ג'ואן לא הסתפקה בהתמגנות אישית אלא עירבה גם את הרשויות במדינה: המשטרה עצרה אותו בעקבות פנייתה והטילה עליו צו הרחקה מסביבתה של ג'ואן. במהרה התברר עד מהרה שמקפיליפס הפר את הצו, ונראה מתהלך בסביבתה – דבר שגרם לה להמשיך ולהסתתר ולהעביר את לילותיה בחדר האמבטיה הסגור.

בשבוע שעבר הוא הורשע בבית המשפט לאור האיומים לאחר שהודה במעשיו. ג'ואן הגיבה להחלטה ואמרה: "על אף שחיינו זמן רב יחד – זה לא אומר כלום: מדובר באדם מסוכן שיש בו פוטנציאל גבוה לפגוע באנשים. הוא צריך להיכנס לכלא".