בעת מותו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האירניים, קאסם סולימאני, היו ברשותו מכשיר טלפון נייד, ארנק המכיל חבילת שטרות וספרי שירה - כך חשפו תמונות מזירת החיסול שפרסמה היום (ראשון) רשת "פוקס ניוז" האמריקנית. לדברי הרשת, התמונות צולמו על ידי אנשי הכוחות המיוחדים של ארה"ב, שעקבו בחשאי אחר השיירה של סולימאני מהרגע שעזבה את נמל התעופה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הדיווח ב"פוקס ניוז", הכוח האמריקני נסע במרחק של כ-800 מטרים משיירתו של סולימאני, ומיהר לנקודה מיד לאחר שכטב"מ אמריקני שיגר כמה טילים לעבר רכבי השטח שבהם נסעו הגנרל האירני ופמלייתו. החיילים גררו את גופתו הבוערת של סולימאני אל מחוץ לרכב, כיבו את האש וביצעו זיהוי במקום.

אזור נמל התעופה בבגדד, לאחר פגיעת הרקטות
זירת החיסול, ליד נמל התעופה בבגדד | צילום: CNN
טבעת סולימאני
זוהה לפי הטבעת, סולימאני

ב"פוקס ניוז" אף טענו כי יש בידיהם תמונות קשות לצפייה המציגות את הגופה מבותרת וכרותת גפיים – כולן הגיעו ממקור בבית הלבן – שאותן החליטו לא לפרסם. עוד צוין כי משימתו של הכוח ששהה בשטח הייתה לבצע הערכה של הנזק ולוודא שהמטרה נפגעה.

טראמפ: זו הסיבה לחיסול, מזכיר ההגנה: אין ראיות לכך

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ טען בסוף השבוע האחרון כי העילה לחיסול קאסם סולימאני הייתה כוונתו של מפקד "כוח קודס" להוציא לפועל מתקפה נגד ארבע שגרירויות אמריקניות. אלא שדברים שאמר היום מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר סותרים טענה זו. לדברי אספר, לא הוצגו בפניו ראיות ממשיות לכך שאכן היה איום על השגרירויות.

"הנשיא אמר את מה שהוא האמין בו, הוא לא הציג ראיות לכך", אמר אספר בריאיון לרשת CBS האמריקנית. עם זאת, הוסיף מזכיר ההגנה: "הציפייה שלי הייתה שהם ינסו לפגוע בשגרירויות שלנו. השגרירות היא התצוגה הבולטת ביותר של נוכחות אמריקאית במדינה".

מסע, הלוויה, קאסם, סולימני, טהרן
הלוויתו של קאסם סולימאני | צילום: AP
נאום טראמפ לאחר חיסול סולימאני
טראמפ בהצהרה אחרי חיסול סולימאני | צילום: ap

ביום שישי האחרון התראיין טראמפ לרשת הטלוויזיה האמריקנית "פוקס ניוז", ואמר כי אירן פעלה ותכננה לפגע בשגרירות ארצות הברית בבגדד, במקביל לניסיונות נוספים לפגוע שגרירויות אמריקניות נוספות. "היעד ככל הנראה הייתה השגרירות בבגדד", אמר. "אני יכול לחשוף שהיו ארבע שגרירויות סך הכול".

הסברו של טראמפ להתנקשות בחיי סולימאני עורר לא מעט תהיות בקרב חברי המפלגה הדמוקרטית בקונגרס האמריקני. זאת, בשל העובדה שהתדרוכים שקיבלו בנוגע לתקיפה לא עסקו באף איום על שליחים אמריקניים וגופים דיפלומטיים כאלו או אחרים.