ווירוס הקורונה הקטלני הולך ומתפשט: הנגיף שפרץ בעיר ווהאן בסין מתגלה בעוד ועוד מקומות בעולם - ביניהם בייג'ינג וקנדה. גם משרד הבריאות כאן בישראל פרסם הנחיות לנוסעים לסין. שי שיאוצ'י המכונה "איציק הסיני" סיפר ב"מהדורה ראשונה": "מדברים על לסגור ערים נוספות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כרגע כל תשומת הלב התקשורתית מופנית לווירוס הקורונה", מספר איציק הסיני. "המצב רוח כאן הוא מעורבב - פחד מהנגיף המתפשט והתרגשות מחג ראש השנה". 

"אני כעת נמצא בבייג'ינג, זה 700 קילומטר מווהאן (העיר בה התפרץ הנגיף) - שם המצב הוא החמור ביותר. הופסקה שם התחבורה הציבורית ואנשים יכולים לצאת רק עם מכונית, אין אפשרות לצאת מהעיר באמצעות אוטובוס או רכבת תחתית", ממשיך איציק. 

"עדיין מדברים על לסגור ערים אחרות בניסיון לשלוט במחלה. ישנה השערה שמחלת הקורונה מקורה בעטלפים, ובני האדם נדבקו בה כי אכלו בעלי חיים שניזונים מעטלפים נגועים בווירוס", העיד איציק. 

דיסנילנד בהונג קונג נסגר למבקרים בגלל נגיף הקורונה
דיסנילנד בהונג קונג. נסגר עקב הווירוס | צילום: רויטרס

גם בישראל יש הערכות מיוחדת בגלל הקורונה. משרד הבריאות מפרסם הנחיות לנוסעים לסין: ראשית מנחה המשרד להימנע מנסיעות לא הכרחיות, שנית ישנה הנחיה לא להגיע כלל למחוז חוביי בסין. בנוסף, יש לעקוב אחר מגבלות התנועה שמפרסם השלטון הסיני בערים השונות בזמן אמת. כמו כן, מי שחזר מהמדינה ואין לו סימני מחלה – לא צריך להיבדק ואין לו סיבה להילחץ. סימני מחלת ווירוס הקורונה דומים מאוד לתסמיני השפעת.  

כמו כן, משרד הבריאות מפרסם הנחיות למי שחזר מסין בשבועיים האחרונים ומדגיש כי במקרה של חום ושיעול יש לפנות בהקדם לקופת החולים או לחדר המיון ויש ליידע מראש בטלפון את הצוות הרפואי על הביקור ולציין שהנבדק חזר לאחרונה מסין. כמו כן, על מי שחזר מסין לאחרונה יש להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

מי שמגיע לבית החולים, עליו לכסות את האף והפה במסכה או בחתיכת בד בדרכו לשם, וכשהוא מגיע למרפאה או לבית החולים מיד להודיע על כך שהוא חזר מסין והוא חווה תסמינים של חום ושיעול.