פעם התבאסתם כשנתקעתם בלי מטען לטלפון? חכו שתשמעו את הסיפור של ווילי נאש ממיסיסיפי, ארה"ב. נאש בן ה-39 זומן לבית מעצר במדינתו, על עבירות שונות שביצע. בית המשפט במדינה גזר עליו 12 שנים בכלא בעקבות החזקת טלפון נייד בזמן ששהה במעצר – שהתגלה אצלו כשנאש ביקש מאחד הסוהרים לטעון עבורו את המכשיר. במיסיסיפי טוענים: העונש מוגזם, וניתן ממניעים גזענים רק בשל היותו של נאש אפרו-אמריקני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נאש נשפט על המקרה ב-2018, ובשבוע שעבר נדחה ערעורו על גזר הדין. המקרה אירע כשנאש פנה לאחד הסוהרים בבית המעצר וביקש ממנו "some juice"; הפירוש המילולי הוא "קצת מיץ", אך בסלנג הכוונה היא להטענה של המכשיר הנייד. הסוהר פנה להביא לנאש שתייה, אלא שלתדהמתו הוציא העצור טלפון נייד.

הטלפון נלקח לבדיקה, והתברר שנאש התכתב עם אשתו. בית המשפט גזר עליו בעקבות המקרה 12 שנות מאסר, וכאמור דחה את ערעורו בנושא והותיר את העונש על כנו – זאת למרות שהעונש המקסימלי בחוק לעבירות של החזקת טלפון או נשק בזמן מעצר, הוא עד שלוש שנים. ערעורו של נאש לא ביקש לבטל את ההרשעה, אלא רק טען שמדובר בעונש לא מידתי בצורה בוטה. בארה"ב טוענים כעת לאפליה על רקע גזעני.

השופטת לסלי קינג, האפרו-אמריקנית היחידה מכל 9 חברי בית המשפט העליון של מיסיסיפי, טענה שניתן היה להמנע מכל ענישה כלפי נאש – שכן לא ברור האם בוצע עליו חיפוש בכניסתו למעצר, או אם בכלל נאמר לו שלא להכניס את הטלפון לכלא.