לפי המדגמים של רשתות CNN ו-AP שפורסמו הלילה (בין שבת לראשון), הסנאטור ברני סנדרס צפוי לנצח בבחירות למפלגה הדמוקרטית במדינת נבדה בארה"ב. המדגמים מציבים את ג'ו ביידן במקום השני ואת פיט בוטיג'ג' במקום השלישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סנדרס כבר ניצח בפריימריז שנערכו בניו המפשייר ובפריימריז באיווה השיג תיקו עם המועמד פיט בוטיג'ג' בתחילת החודש. נבאדה היא המדינה השלישית שבה נערכות הבחירות המקדימות הדמוקרטיות.

ג'ו ביידן קורא לקונגרס לפעול (צילום: רויטרס, חדשות)
זכה לפי הסקרים במקום השני, ביידן | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר פרסום התוצאות סנדרס עקץ בחשבון הטוויטר שלו את הנשיא טראמפ וכתב: "אל תגלו לטראמפ כי הוא ייעשה עצבני מאד - אנחנו הולכים לנצח אותו בטקסס".

בנאום לקהל תומכיו בסן אנטוניו שבטקסס, שם עומדות להיערך גם כן הבחירות המקדימות בקרוב, הוסיף סנדרס כי מלבד טקסס הוא ינצח גם בשאר המדינות בארה"ב, "כי לאמריקנים נמאס מנשיא מושחת שכל הזמן משקר וחותר תחת הדמוקרטיה".

פיט בוטג'ג' (צילום: AP)
הפעם לא זכה לתיקו, בוטג'ג' | צילום: AP

סנדרס המשיך להשתלח בטראמפ ואמר שהנשיא "חושב שהוא מעל החוק ומעולם לא קרא את החוקה של ארה"ב". עוד טען כי האמריקנים מאסו בממשל שלו שבנוי על חמדנות, שחיתות ושקרים ואמר כי במקום ממשל טראמפ הם רוצים ממשל שיתבסס על צדק כלכלי, חברתי, גזעי וסביבתי: "בנינו קואליציה רב-דורית ורב-אתנית שתסחף אחריה את המדינה".

טראמפ לא פספס הזדמנות להגיב לתוצאות המדגמים בחשבון הטוויטר שלו וצייץ: "נראה ש'ברני המשוגע' מסתדר במדינת נבדה. ביידן וכל השאר נראים חלשים ואין מצב ש'מיני מייק' יוכל להתחיל מחדש את הקמפיין אחרי הביצועים הגרועים ביותר בהיסטוריה של העימותים הנשיאותיים. ברכותיי ברני, ואל תתן להם לקחת את זה ממך!".

 

ביידן, שלפי הפרסומים עתיד לקטוף את המקום השני, אמר לתומכיו בנבדה: "עשיתם את זה למעני!". לאחר שטען כי העיתונות לא השאירה לו סיכוי, הוא הוסיף: "חזרנו, אנחנו בחיים ואנחנו ננצח, צריך מעכשיו לגייס את כולם לקמפיין".