מטרידן בטיסה: צעירה אמריקנית תובעת את חברת התעופה אמריקן איירליינס, לאחר שאחד מעובדי החברה שלח לה יותר מ-100 הודעות מטרידות. לדבריה, העובד – שראה את שמה, מספר הטלפון שלה והכתובת שלה מהתווית שהצמידה למזוודתה, למקרה שתאבד – שלח לה גם תמונות מיניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את ההודעה הראשונה קיבלה הצעירה, אשלי בארנו, באפריל האחרון, בעת שהמתינה לעלות לטיסה. "היי אשלי, מה שלומך?", נכתב בה, ממספר אנונימי. כשהשיבה שהיא אינה מזהה את המספר, ההודעות המשיכו להגיע: "אני מוכרח לומר לך שאת יפיפייה, את נראית יפיפייה במיוחד בחולצה האפורה שלך היום". בהמשך הזדהה הבחור כ"אחמד", עובד בחברת התעופה.

כשעלתה לטיסה, קיבלה הודעה נוספת: "אני על הטיסה עכשיו. גם את נוסעת לשיקגו?". היא ביקשה ממנו להניח לה, אולם הוא התעלם מהבקשה. "חברות איתי תועיל לך מאוד", כתב לה. "אני תמיד יכול לתת לך מושבים טובים, גישה לטרקלינים וגם טיסות בחינם". לדבריה, היא נלחצה במיוחד לאור העובדה שהייתה עמו בתוך אותו חלל סגור.

בארנו קראה לדיילת וסיפרה לה על ההודעות. הדיילת דאגה שהוא יפסיק לשלוח לה הודעות, וכשנחתו בשיקגו אנשי ביטחון הורידו אותו מהטיסה. לדברי עורך דינה של בארנו, הדיילת הודתה בפניה כי זו לא הפעם הראשונה בה הגבר עושה דבר כזה.

חברת התעופה: "הוא כבר לא מועסק"

כעת בארנו תובעת את חברת התעופה בגין העסקה רשלנית, הטרדה מינית והטרדה מאיימת (stalking). לטענתה, היא ועורך דינה ניסו במשך חודשים לקבל אישור מהחברה שהם נקטו בצעדים משמעתיים נגד העובד כדי לוודא שלא יעשה זאת פעם נוספת, אולם מעולם לא קיבלו מענה.

דובר מטעם החברה אמר כי העובד אמנם היה מועסק בחברה בעת המעשה, אולם לא היה במשמרת. עוד הוסיף כי העובד כבר איננו מועסק על ידי החברה. "אמריקן איירליינס לוקחת את הפרטיות והביטחון של לקוחותינו ברצינות", הוסיף. "אנחנו חוקרים את ההאשמות ונקטנו בפעולות המתאימות".