מניין המתים כתוצאה מהנגיף עלה ל-565, יותר מ-28 אלף נדבקו ברחבי העולם ומקרה מוות שני תועד מחוץ לגבולות סין - כעת מגיעה בהלת הקורונה גם לתאילנד ועשרות אלפי התיירים הישראלים במדינה, ובפרט בעיר הבירה בנגקוק, כבר לא יכולים להישאר אדישים: "הישראלים פה בפאניקה ובלחץ - מרגישים פה כמו בהישרדות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המצב החמיר לאור הגילויים החדשים שיש יותר נדבקים", סיפרה ירדן אדינגר. "הישראלים שיש פה בפאניקה ובלחץ. אנחנו היינו צריכים לנפוש בבנגקוק, אבל ביטלנו את החופשה כדי להגיע יותר מוקדם לארץ. מרגישים פה כמו בהישרדות". 

גם ירון טישלר מאורנית סיפר על תחושות קשות, אבל דווקא לא בתאילנד. "הגענו לתאילנד אתמול - באנו מהפיליפינים", סיפר. "הרגשנו שם לחץ, המון תיירים סינים שכולם חובשים את המסכות עליהם, אפילו בבריכות ומקומות פתוחים. הייתה אווירה ברקע של הווירוס. אנחנו מרגישים מאוד בטוחים, ולא נצמדים לאנשים יותר מדי. האווירה פה שונה לגמרי, לא מרגישים שום דבר, אין לחץ של אנשים".

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בתאילנד
היערכות בתאילנד | צילום: רויטרס

"ההיסטריה היא בעיקר בשדות התעופה או בטיסת פנים שלקחנו מבנגקוק לקוסמוי", הסביר אילן שליו משוהם. "שם אנשים מאוד נזהרו, ולא באו במגע עם אנשים אחרים. בשדה התעופה בבנגקוק חילקו מסכות ותכשירים לחטא את הידיים באלכוהול. כן יש מודעות ושמים דגש על הגיינה, יותר במקומות הגדולים אבל פחות בריזורטים או באיים עצמם". 

ישראלים רבים ביטלו את טיסותיהם לתאילנד, או לכל הפחות שינו את הטיול כך שיוכלו להימנע מהגעה לבנגקוק. "הגענו לתאילנד לירח דבש לפני חודש. כמה ימים לפני הטיסה נחשפנו לעניין הקורונה, אבל החלטנו לא לבטל את הטיול", סיפרה ירדן כהן מחצור הגלילית. "בבנגקוק חילקו לנו מסכות וחומר חיטוי לידיים. המון תיירים מסתובבים עם המסכות וגם פה באיים המקומיים מפחדים ונשמרים ומהארץ מקבלים מלא הודעות שניזהר. החלטנו לשנות את הטיול ולא להגיע לבנגקוק בגלל כל התיירים. מקווים לחזור לארץ בשלום".

ישראלים בתאילנד
לא משנים את הטיול

ירדן קליין, תושב שלומי שנמצא כעת בקוסמוי, הוסיף: "האווירה טובה, יש מלא ישראלים ורובם בלי מסכות. הסכנה היחידה אולי היא בבנגקוק, שם צריך לשים מסכות ולחטא את הידיים ובשדות התעופה כמובן".