חשד לרצח פוליטי בצרפת: בלוגר צ'צ'ני שנהג לבקר בחריפות את ממשלות רוסיה וצ'צ'ניה נמצא מת במלון בצרפת בחודש שעבר עם גרון משוסף ו-100 סימני דקירה על גופו. בגלל איומים קודמים על חייו, הוא חי בבלגיה תחת השגחה משטרתית במעמד פליט פוליטי, וכרגע לא ברור איך אירע הרצח למרות האבטחה שהוענקה לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

אימראן אליב, הבלוגר הצ'צ'ני בן ה-44, נמצא בחודש שעבר באמבטיה במלון בעיר ליל שבצרפת, כשהוא כולו מכוסה דם, ונראה שעבר רצח שמשקף "פראיות קיצונית" לפי מקורות בצרפת. לאליב היה מעמד של פליט פוליטי, וחי בבלגיה תחת השגחה משטרתית בגלל "איומים מרוסיה ומצ'צ'ניה בעקבות עמדתו האופוזיציונית שהוא מציג כבלוגר", כך לפי מקור במשטרה המקומית בצרפת.

אליב נודע בשל הביקורת החריפה שלו נגד המנהיג הצ'צ'צני רמזן קדירוב ונגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "הוא היה תחת השגחה משטרתית מסיבה ברורה", אמר בכיר במערכת אכיפת החוק בבלגיה. "היו איומים ספציפיים ומהימנים על חייו ממקורות פוליטיים ברוסיה וצ'צ'ניה".

כרגע לא ברור אם אליב הודיע לשומריו בבלגיה שהוא חוצה את הגבול לצרפת. הוא הגיע למלון שבליל עם אדם שברשותו דרכון רוסי, וגופתו נמצאה בחדר המלון זמן קצר לאחר שעשה שם צ'ק אין. בכיר במשטרה המקומית בצרפת אמר שמדינתו עוד לא פנתה לרוסיה בבקשה לעזור בתיק הזה.