מכשיר הטלפון של ג'ף בזוס, האיש העשיר בעולם והבעלים של חברת אמזון והעיתון "וושינגטון פוסט", נפרץ מטעמו של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן  - כך דווח הלילה (רביעי) בעיתון הבריטי "גארדיאן". בדיווח נטען כי בזוס התכתב ביישומון וואטסאפ עם בן סלמאן לפני כשנתיים, ובהודעת וידאו שקיבל ממנו הייתה חבויה תוכנה זדונית שהוציאה מידע מתוך המכשיר. שגרירות סעודיה בוושינגטון הכחישה את הדיווחים וכינתה אותם "אבסורד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לא ברור בשלב זה איזה מידע נגנב ממכשירו. עם זאת, כמה חודשים לאחר מכן התרחש בקונסוליה הסעודית באיסטנבול חיסולו של העיתונאי ג'מאל חשוקג'י שעבד ב"וושינגטון פוסט". כמו כן,

בחודש מרץ האחרון כבר פורסם כי מכשירו האישי של בזוס נפרץ בידי הסעודים, והדיווח החדש חושף פרטים נוספים על הפרשה. מייסד אמזון שכר מומחים כדי לחקור כיצד צהובון אמריקני השיג פרטים אישיים מביכים עליו, דוגמת רומן שניהל מחוץ לנישואין והתכתבויות אישיות.

מומחים סעודים אמרו כי הם מאמינים שבזוס סומן כמטרה ככל הנראה בשל בעלותו על הוושינגטון פוסט ואופן סיקור הממלכה. הטורים הביקורתיים שכתב חאשוקג'י על המלך סלמאן וקמפיין הדיכוי שלו נגד פעילים ואינטלקטואלים הטרידו את יורש העצר ומקורביו.

שגרירות סעודיה בוושינגטון הכחישה את הדיווחים לפיהם יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, הוא האחראי לפריצה וכינו אותם "אבסורד". בשגרירות קראו "לפתוח בחקירה סביב הטענות הללו כדי שנוכל לברר את העובדות".