בעוד נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בארה"ב, שם מספר החולים והמתים עלה בצורה דרמטית מיום שישי האחרון, הנשיא דונלד טראמפ הנחה הלילה (בין ראשון לשני) להאריך את ההנחיות לבידוד חברתי לחודש נוסף - עד 30 באפריל. הנשיא הודיע כי ביום שלישי יציג לציבור תכנית אסטרטגית חדשה להוצאת ארה"ב מהמשבר. בניו יורק עלה מספר המתים ובסנטרל פארק מקימים בית חולים שדה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר חולי הקורונה בארה"ב מתקרב ל-150 אלף עם 2,500 מתים. מדיניות הבידוד החברתי, שהייתה אמורה להימשך 15 יום ולהסתיים ביום שני הקרוב, תימשך עד סוף חודש אפריל על פי הנחייתו של הנשיא טראמפ. זאת, למרות שהעריך כי ב-12 באפריל ארה"ב כבר תוכל לחזור לשגרה מלאה.

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס
מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס. | צילום: AP

"ככל שתהיו טובים יותר – כך יבוא הסיוט הזה אל סופו", אמר הלילה טראמפ במסיבת העיתונאים בבית הלבן. עוד הוסיף, כי הוא עובד על תכנית אסטרטגית, וביום שלישי יציג את פרטיה. במסגרת ההערכות שמבצע ביחד עם המומחה הלאומי למחלות זיהומיות, אנתוני פאוסי, אמר טראמפ היום כי הצפי, על פי המודלים המקובלים, הוא למעל 2 מיליון מתים במדינה, אם לא יבצעו את מדיניות הבידודים. במסגרת אותה הערכה הסביר טראמפ: "אם נשמור על מספר נמוך, נגיד בין 100 ל-200 אלף, שזה מספר נוראי עדיין, מצבנו יהיה טוב".

"נקודת השיא של התמותה מנגיף הקורונה כנראה תגיע בעוד שבועיים", העריך הנשיא. "לכן, אנחנו מרחיבים את ההנחיות". לדבריו, ההחלטה להאריך את ההנחיות התקבלה לאחר ששמע כי 2.2 מיליון בני אדם יכולים למות מהנגיף אם לא יעשו זאת", והוסיף: "עכשיו המספר יהיה הרבה יותר נמוך".

ביל דה בלסיו, ראש העיר ניו יורק שבה ריכוז חולים מהגבוהים בארה"ב, עדכן הלילה שבעיר מניין הנדבקים עלה ל-32,308 כאשר מחצית מהמתים בארה"ב הם ממדינת ניו יורק. הוא שוחח היום עם הנשיא על הצורך הדחוף של העיר במכונות הנשמה. בשל העלייה הדרמטית במספר הנדבקים בעיר, החלו לעבוד על הקמתו בסנטרל פארק של בית חולים שדה, שמטרתו לתת מענה לחולי הקורונה. על פי ההערכות, בית החולים המאולתר יכיל כ-70 מיטות וצפוי להיות מוכן לפעולה ביום שלישי.