מקרה ראשון של הווירוס הסיני המסתורי זוהה בארה"ב – כך צפוי להודיע הערב (שלישי) המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב. לפי הדיווח ברשת CNN, המקרה זוהה במדינת וושינגטון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הווירוס, שזוהה לראשונה במחוז ווהאן שבסין בחודש שעבר, הדביק עד כה יותר מ-300 בני אדם, מהם שישה הלכו לעולמם. הנגיף זוהה בחמש מדינות שונות בעולם. בשלב זה טרם ברור אם האמריקני שנדבק במחלה ביקר לאחרונה בסין, כיצד נדבר והאם העביר את הנגיף הלאה לאדם אחר.

מוקדם יותר היום התריעו מומחים כי תקופה זו נחשבת לתקופת השיא של נסיעות בסין, לכבוד השנה הסינית החדשה. מאות מיליונים נכנסים ויוצאים מהמדינה, מה שעלול להוות כר פורה להפצת המחלה. המדינות הנוספות בהן זוהה הנגיף הן תאילנד, דרום קוריאה ויפן. 

במשרד הבריאות צפויים לפרסם בקרוב המלצות, הנחיות ואמצעי זהירות להימנעות מהידבקות בנגיף המסוכן, שגורם לדלקת ריאות קיצונית ומוות מקריסת מערכות. בין היתר, צפוי המשרד להנחות את המטיילים בחו"ל להימנע ממגע על בעלי חיים ועם חולים, לשמור על היגיינה ולשים לב לסימני תחלואה אצל חוזרים מסין. 

הווירוס החדש שייך לאותה המשפחה של נגיף הסארס, שהתפרץ בסין בשניםן 2002-2003 והוביל למותם של כ-800 בני אדם. בשלב זה טרם ידוע מה מקורו של הנגיף.