נוסח הצעת ההחלטה שיעלו הפלסטינים, באמצעות תוניסיה, לדיון במועצת הביטחון של האו"ם נחשף: הנוסח הסופי של הצעת ההחלטה, שהגיעה לידי אפליקציית חדשות 12, יוצאת נגד התוכנית המדינית של טראמפ, בטענה כי היא מפרה את החוק הבינלאומי ושלל החלטות קודמות של האו"ם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הנוסח, "היוזמה האמריקנית סוטה מהתנאים שזכו לתמיכה בינלאומית להשגת פתרון הוגן, מקיף ובר-קיימא". עוד מזכירה ההצעה כי "סיפוח של איזשהו חלק מהשטחים הפלסטיניים הכבושים מהווה הפרה של החוק הבינלאומי, חותר תחת היתכנות פיתרון שתי המדינות והסיכויים להשגת שלום".

ההצעה גם תוקפת את ישראל, וקוראת לה "למלא את מחויבויותיה תחת החוק הבינלאומי, ולעצור את כל הצעדים שסותרים אותו - ובכך גם פעילות בהתנחלויות וכל שאר הפעולות שמטרתן שינוי המציאות הדמוגרפית בשטחים הכבושים". עוד ישנה בהצעה קריאה לכלל המדינות לציית להחלטות האו"ם, ולא להכיר בשינויים בגבולות '67, מלבד אלו שהוסכמו בין הצדדים, לבצע הבחנה בין שטח ישראל לשטחים ולא לסייע לפעילות ישראל בהתנחלויות.

לסיכום ההצעה, ישנה הדגשה של הצורך "להגביר ולהאיץ את המאמצים הבינלאומיים והמקומיים לתחילת משא ומתן אמין על כל הנושאים, ללא יוצא מן הכלל – כולל ירושלים, פליטים, גבולות וביטחון, כדי להשיג שלום".

יש לציין כי ההצעה לא צפויה לעבור במועצת הביטחון, שכן לאמריקנים יש זכות וטו שתופעל כדי להפיל את ההצעה. עם זאת, ישנו חשש שהפלסטינים ינסו להגיע להישג גם במועצה הכללית של האו"ם.