ההפגנות והמחאות ברחבי אירן מתרחבות לערים גדולות נוספות במדינה, ובמקומות מסוימים אף דווח על פצועים שנפגעו מאש חיה של כוחות המשטר. בשעות הלילה (בין ראשון לשני) התרבו התמונות והסרטונים של מפגינים שורפים ופוגעים בשלטים של המשטר ובעיקר תמונות של קאסם סולימאני. חלק מהסרטונים המוצגים קשים לצפייה. במקביל, נשיא ארה"ב טראמפ כותב בשפה הפרסית: "לא אכפת לי אם האירנים ייכנסו למשא ומתן או לא - אבל לא יהיה להם נשק גרעיני, והם לא יירו על המפגינים שלהם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטונים רבים שהופצו ברשתות החברתיות במהלך הלילה נראים המפגינים הרבים מתעמתים עם כוחות המשטר, שנעזרים באופנועים, ירי גז מדמיע ולאחרונה - גם ירי כדורים חיים. על פי מספר דיווחים מספר הפצועים מאש חיה עולה על 10.

נשיא ארה"ב טראמפ צייץ הלילה בפרסית בחשבון הטוויטר שלו: "היועץ לביטחון לאומי אמר היום שהסנקציות וההפגנות "חונקות" את אירן, ויכריחו אותם לגשת למשא ומתן. האמת, לא ממש אכפת לי אם הם ייכנסו למשא ומתן. זה לחלוטין תלוי בהם, אבל בלי נשק גרעיני ואל תהרגו את המפגינים שלכם".

המפגינים הרבים צועדים ברחובות הערים הגדולות וצועקים סיסמאות חריפות מאוד נגד המשטר. בין היתר נשמעו הקריאות: "כוחות הבאסיג' צריכים להתבייש - עזבו את המדינה". וקריאות: "סולימאני היה רוצח, חמינאי רוצח גם כן".

עד כה, על פי הדיווחים המגיעים מהרפובליקה האיסלאמית, המחאות הגיעו לערים: טהרן, איספהן, משהד, אהוואז, כרמאנשאה, סננדג', כאראג', סארי, בבול, אמול, סמנאן, שאהרוד, קזבין, זנג'אן, שיראז, עראק, אורמאי, ג'ורג'אן.

אמש פנה הנשיא טראמפ למנהיגי אירן בציוץ בפרסית. "למנהיגי אירן – אל תהרגו את המפגינים שלכם", כתב באותיות גדולות. "אלפים כבר נהרגו או נכלאו על ידכם, והעולם צופה. חשוב מזה, ארצות הברית צופה. החזירו את האינטרנט ותאפשרו למפגינים למחות בחופשיות! עצרו את ההרג של העם האירני".

הפגנות באירן
הפגנות באירן | צילום: skynews

גם צרפת, בריטניה וגרמניה קראו אתמול למנהיגים האירנים לאפשר למפגינים למחות ולא להפעיל נגדם אלימות: "כדי לשמור על היציבות במדינה". 

הפגנות באירן
הפגנות באירן | צילום: skynews

עוד חמישה שבועות יתקיימו בחירות למג'לס, הפרלמנט האירני, ובתוך הרודנות הזו יש שפע של מפלגות ואלפי מועמדים המתמודדים על המושבים. קדחת בחירות כבר אוחזת באירן ובאקלים נפיץ כזה מחאות עשויות להתפשט ולהתלקח.