נגיף הקורונה שמעורר בהלה רבה ברחבי העולם גבה עד כה 490 קורבנות ונראה שהגילוי החדש עלול להקפיץ את מספר הנדבקים באופן משמעותי. 30 שעות אחרי שנולד לאם חולה בווירוס המסוכן, הועבר התינוק לבידוד ושם התגלה כי גם הוא נדבק בנגיף. הבוקר (רביעי) דיווחו בכלי התקשורת במדינה כי קיים חשש שהוא נדבק ברחם

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רופאים בבית החולים בעיר הסינית אישרו כי התינוק חולה וחוששים שהנגיף עבר לילד עוד בהיותו ברחם, כך דווח בכלי התקשורת הרשמיים של סין. התינוק נולד ב-5 בפברואר לאם חולה ונשלח מיד לבידוד, שם התגלה כי גם הוא נושא את הנגיף.

הרשויות בסין פרסמו כי מניין המתים מהנגיף  עלה ל-490, מתוכם 66 מתו הלילה. מספר החולים בווירוס עומד על כ-25 אלף. הרוב המכריע של הקורבנות מגיע ממחוז חוביי, מוקד התפרצות הנגיף. מקרה ראשון של קורונה התגלה באקוודור – המדינה הראשונה בדרום אמריקה אליה הגיע הנגיף.

"מאמציה של סין לשלוט בהתפשטות נגיף הקורונה נמצאים בשלב מכריע", הבהיר נשיא סין, שי ג'ינפינג. "על הרשויות למנוע מהמגפה להתפשט", הוסיף. "הממשלה תדווח על נתוני ההתפרצות וממדי הנפגעים מהנגיף באופן שוטף ומדויק – ובכך תילחם בשמועות הרבות שמופצות". 

התפרצות, מחלה, מסתורית, סין
התפרצות המחלה המסתורית בסין | צילום: רויטרס

למרות העלייה במניין המתים, נתונים מעודכנים שהתפרסמו אתמול נותנים מקום לאופטימית באשר להתפשטות הווירוס. לפי הנתונים המעודדים, מספר המחלימים מווירוס הקורונה ששוחררו אתמול מבית החולים היה גדול פי שלושה ממספר המתים מהמחלה. עקבו בזמן אמת אחר קצב התפשטות המחלה במפה האינטראקטיבית.

 

730 חולים שנדבקו בווירוס הקטלני שוחררו אתמול הביתה, בעוד מספר הקורבנות זינק ליותר מ-490. מדובר בנתון שהופך משמעותי יותר ויותר שיסייע להעריך את מידת הקטלניות של הנגיף החדש ויאפשר לרשויות הבריאות בארץ ובעולם לכוונן טוב יותר את הפעולות למניעת התפשטות המחלה מחוץ לסין.