בהלת נגיף הקורונה: נתונים מעודכנים שהתפרסמו אתמול (שלישי) חושפים נקודה אופטימית באשר להתפשטות הווירוס לצד עליה מתמדת במספר הנדבקים והקורבנות. לפי הנתונים המעודדים, מספר המחלימים מווירוס הקורונה ששוחררו אתמול מבית החולים היה גדול פי שלושה ממספר המתים מהמחלה. עקבו בזמן אמת אחר קצב התפשטות המחלה במפה האינטראקטיבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

730 חולים שנדבקו בווירוס הקטלני שוחררו אתמול הביתה, בעוד מספר הקורבנות זינק ליותר מ-420. מדובר בנתון שהופך משמעותי יותר ויותר שיסייע להעריך את מידת הקטלניות של הנגיף החדש ויאפשר לרשויות הבריאות בארץ ובעולם לכוונן טוב יותר את הפעולות למניעת התפשטות המחלה מחוץ לסין.

המספרים המעודכנים מראים שבבתי החולים בכל העולם מאושפזים 20,696 חולים שנדבקו בווירוס הקורונה החדש, רובם המכריע בסין. 427 בני אדם מתו אחרי שנדבקו בנגיף. מספר המתים מחוץ לסין עלה היום לשניים והכפיל את עצמו מאחד.

בתוך כך, התפשטות נגיף הקורונה גוררת ביקורת קשה ברחבי העולם ואפילו בתוך סין עצמה על התנהלות הממשל הסיני בכל הנוגע לטיפול בווירוס. הביקורת נשמעת גם כלפי גופי התקשורת הסינים, על כך שאינם שקופים מספיק ומציגים מצגי שווא של המצב במדינה. עוד נטען כי התקשורת לא מתייחסת כלל למתרחש בבתי החולים ולהתמודדות החולים והצוותים הרפואיים.

אצבעות מאשימות מופנות גם לעבר הנשיא הסיני, שי ג'ינפינג, על כך שהוא מנותק מהעם ואינו מחובר כלל לבהלת הציבור. עיקר הביקורת נגדו היא על כך שאינו ביקר ולו פעם אחת באזור העיר ווהאן שבו התפרץ הנגיף לראשונה.