במסגרת חודש הרמדאן שאותו פתחו אתמול (שישי) מוסלמים רבים ברחבי העולם, עולות לאוויר סדרות טלוויזיה רבות כדי להעביר את הזמן בצום. הפרק הראשון של הסדרה הסעודית "אם אהרון" שעוסקת ביחסים בין מוסלמים ליהודים בכווית בשנות ה-40 של המאה הקודמת, נפתחה אתמול במונולוג של אחת הדמויות – בשפה העברית. הפרומו של הסדרה כבר הספיק לעורר סערה במדינות המפרץ שרבים שם מתנגדים לנורמליזציה של סעודיה עם ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרק הראשון של הסדרה שודר אתמול ונפתח במונולוג של אחת מדמויות הסדרה שמגלמת ככל הנראה אישה יהודייה. "לפני שעקבותינו תעלמנה ולפני שחיינו ייפלו לתוך זיכרון, נלך לאיבוד עם הזמן שנשאר",  אמרה. "על מטה משה שעשה ניסים החלטתי לכתוב אודותינו וידענו שתשוב אלינו, אני כותב ומתעד הכול אודותינו. אנחנו יהודי הגולף (המפרץ) שנולדנו באדמות הגולף".

הסדרה נוצרה בהפקה מיוחדת מבית היוצר הסעודי, ועם קאסט שחקנים מרשים מסעודיה ומכווית. בעולם הערבי אוהבים לעסוק בנושא היהודים בעולם הערבי, במצרים ובסוריה בעיקר, אבל בסדרה זו החליטו לעסוק דווקא ביהדות כווית ויחסם עם שכניהם המוסלמים - דבר שלא היה כמותו בטלוויזיה הערבית קודם לכן. השחקנית הכווייתית, חיאת אל פהד, שנחשבת לכוכבת במדינות המפרץ הפרסי, היא זו שהייתה אמורה לשחק בסדרה בתפקיד אם אהרון.

ערוץ MBC שבבעלות סעודית, הוא שעומד מאחורי הפקת הסדרה. מדובר בערוץ הפופולארי ביותר בעולם הערבי והרייטינג שלו שובר שיאים. יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, המעוניין בקרבה בין סעודיה לישראל מאותת ככל הנראה גם דרך סדרה זו לעולם הערבי לאן מועדות פניה של הממלכה.