התפשטות הקורונה ממשיכה לשבש את השגרה העולמית: הרשויות באירן דיווחו היום (שבת) על זינוק במספר המתים כתוצאה מהנגיף ועל עלייה משמעותית במספר הנדבקים במדינה. אחת מקורבנות הקורונה באיטליה היא חברת הפרלמנט. בנוסף, בקמבודיה נרשם מקרה הדבקה ראשון בנגיף וילדה בת 12 ששבה למלטה מאיטליה התגלתה כחולה בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נגיף הקורונה גבה את חייהם של 21 אזרחים אירנים היום ומספר המתים עלה ל-145. גם קצב ההדבקה המהיר נמשך ובמהלך היממה האחרונה נדבקו באירן יותר מ-1,076 אנשים - ומספר הנדבקים עומד כעת על 5,823. בין המתים מקורונה באירן גם חברת פרלמנט.

קורונה ארה"ב (צילום: Bebeto Matthews, AP)
קורונה בארה"ב | צילום: Bebeto Matthews, AP

משרד הבריאות הפלסטיני מעדכן: 16 חולי קורונה מצויים בבידוד במתקן הסגר היריחו. 2 אזרחים שחשודים כנשאים נמצאים בבידוד ברפיח ו-350 בבידוד ביתי. מספר המצויים בבידוד במלון בבית לחם עלה ל-32 ובמלון הפרדייז 15 אנשים

מקרה הדבקה ראשון במלטה: בת 12 שחזרה מחופשה באיטליה אובחנה כחולה בקורונה. היא הוכנסה לבידוד ביחידה למחלות זיהומיות בבית החולים הממשלתי. לאחר שאובחנה עם הנגיף, הרשויות במלטה פרסמו את המסלול שעברה הנערה עד שהגיעה לביתה.   

באיטליה, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים באירופה, מנהיג המפלגה הדמוקרטית, ניקולה זינגרטי, אובחן עם הנגיף. הוא פרסם סרטון בפייסבוק בו הוא מספר לציבור האיטלקי שגם הוא נדבק בנגיף ושעליו להיות כעת בבידוד.

קורונה בגרמניה (צילום: Martin Meissner, ap)
צילום: Martin Meissner, ap

בתוך כך, איטליה הפכה להיות המדינה עם הכי הרבה מקרי הדבקה ומוות מהנגיף באירופה. כ-4,636 אזרחים איטלקים נדבקו בקורונה ו-197 אנשים מתו. הממשלה הנחתה את הרשויות באיטליה לסגור את כל בתי הספר, האוניברסיטאות, בתי הקולנוע והתיאטראות עד שהפצת המחלה תיפסק.

בנוסף, בקמבודיה שגובלת עם תאילנד, וייטנאם ולאוס, נרשם מקרה ראשון של חולה בקורונה. על פי ההודעה מהרשויות בקמבודיה אזרח המדינה שבא במגע עם תייר יפני אובחן כחולה בנגיף אחרי זוהו אצלו התסמינים של המחלה. התייר היפני עזב את קמבודיה מסיאם-ריפ, קרוב למקדש אנגקור וואט העתיק, שזו אחת האטרקציות התיירותיות המובילות באזור.

יותר מ-86 אלף איש מתו מהנגיף במדינה הזו (צילום: MohamadAhwaze, twitter)
הקורונה באירן | צילום: MohamadAhwaze, twitter

אמש דווח כי ישראל שוקלת למנוע כניסת זרים מארה"ב לישראל ולהורות לכל הישראלים ששבים משם להיכנס לבידוד. זאת על רקע העלייה הדרמטית במקרי ההידבקות שם. עם זאת, מאחר שלצעד עלולות להיות השלכות מדיניות משמעותיות, ההחלטה הופקעה ממשרד הבריאות והועברה למועצה לביטחון לאומי.

בארה"ב בלבד דווח על 300 מקרים של הידבקות, וכעת מתברר שגם כנס איפא"ק שהתקיים בשבוע האחרון הסתיים עם שני חולים. בכנס של השדולה הפרו-ישראלית נכחו אלפי אנשים, וההדבקה הגיעה ככל הנראה לאחר שקבוצה קטנה באה במגע עם חולה קורונה בעת שהותה בניו יורק לפני הגעתה לכנס.

גם ספינת התענוגות "גראנד פרינסס", עליה 21 מקרים של הידבקות בקורונה, תיכנס במהלך סוף השבוע לנמל בסן פרנסיסקו לאזור מבודד וכל מי שעל הספינה ייבדק. המטרה היא לא להשאיר את הנוכחים בבידוד בספינה כמו שהיה בספינת הקורונה ביפן, אלא להעביר את הנוסעים לתקופת בידוד במתקן ייעודי.

קורונה באירופה, איש עם מסכה באיטליה (צילום: רויטרס, רויטרס_)
הקורונה באיטליה | צילום: רויטרס, רויטרס_

פורסם מסלול הישראלי שחזר ממדריד ונדבק 

בתוך כך משרד הבריאות פרסם את המסלול שעבר "חולה מספר 18", הישראלי שחזר ממדריד וגילה בארץ שהוא נושא את הנגיף. אותו חולה המריא מת"א למדריד בתאריך 24.2 בשעה 8:00, מספר הטיסה- UX1304. עם שובו לארץ בתאריך 27.2 בשעה 22:15 בטיסה IB3316, הוא עבר בכמה מוקדים

תאריך 28.2
קפה לורן, רחוב סוקולוב 53 רמה"ש בין השעות
10:00 – 09:00

מסעדת פיש, ברחוב פרופ' בני חבוט 7, ראשל"צ
17:00 – 15:00

תאריך 29.2 
מסעדת פיש, ברחוב פרופ' בני חבוט 7, ראשל"צ
15:00 – 13:00

תאריך 2.3
קפה לורן, רחוב סוקולוב 53 רמה"ש
10:00 – 09:00

מוקד רפואה דחופה מכבי, הנצח 3 רמה"ש
14:30-15:30.

במקביל, מצבו של נהג האוטובוס ממזרח ירושלים שנדבק בקורונה אחרי שהסיע את הצליינים היוונים, מוסיף להיות קשה ויציב, והוא קיבל טיפול אנטי ויראלי. ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל) מסרה: "אנחנו בקשר עם אחיו של המטופל והם מעודכנים. צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה ערוך ומתורגל במצבי חירום, הצוות התגייס ומתנהל במקצועיות ובמסירות ראויה לציון". 

ממשרד הבריאות נמסר כי הצוות בפדה פוריה מטפל באופן הטוב ביותר בחולה ויש לנו אמון מלא ביכולות ובמסירות הצוותים. אנו מודים להנהלת בית החולים ולעובדים על ההתגייסות המרשימה.